Доступність посилання

logo-print
28 Березень 2017, Київ 09:36

Передвиборні перегони в Києві: на старт!


Леся Бакалець Київ, 26 березня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні стартують виборчі перегони за посаду мера Києва. Достеменно відомий поки що тільки один кандидат – Леонід Черновецький. Решта визначаються. Час від часу список можливих нових мерів оновлюється, хтось відмовляється балотуватися, хтось зізнається, що начебто і не проти. І при цьому фракція НУНС твердо наполягає на єдиному кандидатові від демократичних сил. От у такому рейвасі кияни і змушені будуть робити свій вибір.

Іронія долі – початок мерських баталій якраз збігається зі своєрідним ювілеєм Леоніда Черновецького та його команди – сьогодні два роки, як він, за його власним висловом, «мер усіх киян». Чинний голова столиці переконує, за цей час зробив для Києва більше, ніж попередні влади за 10 років. На досягнутому він зупинятися не збирається, але і нових передвиборних обіцянок не дає.

Заступниця Черновецького Ірена Кільчицька каже, команда буде просто продовжувати те, що почала: «Нам нових обіцянок робити не потрібно, достатньо нагадати про ті обіцянки, які ми вже давали, та надати звіт, що ми вже по цих пунктах зробили».

Ірена Кільчицька радіє з того, що БЮТ, НУНС та Блок Кличка ніяк не можуть домовитись, хто ж буде балотуватися на посаду мера. Каже, це тільки додає впевненості команді Черновецького в перемозі. Голова НУНСу В’ячеслав Кириленко також стверджує: без висунення єдиного кандидата перемога так званих демократичних сил ускладниться. Бо конкурувати доведеться не тільки з Черновецьким, а й між собою.

Та все ж БЮТ заявляє, що і свого кандидата вони висуватимуть, і хто здобуде мерську посаду також знають.

«Кандидатура від БЮТу обов’язково буде і вона переможе ще у першому турі виборів», – сказав Анатолій Семинога, депутат від БЮТу у Київраді.

До вчорашнього дня впевнено йшов на вибори і Віталій Кличко. Та згодом пристав на пропозицію Юрія Луценка провести переговори, тому до 28 березня у Блоці Кличка також не скажуть напевне, буде відомий боксер брати участь у поєдинку за крісло мера чи ні.

Яким буде результат цих виборчих перегонів – політолог Андрій Єрмолаєв дає нерадісні прогнози: «На жаль, попри всі недоліки чинного мера пана Черновецького, будь-яка зміна цього банкіра на представника спецслужб чи спортивного кумира не змінить по суті ситуацію в Києві».

Вибори у Києві відбудуться 25 травня. До цього часу киянам доведеться вкотре вислухати обіцянки зробити життя кращим, відремонтувати дороги та повернути роздерибанену землю. З кого ж обирати точно, буде відомо до 15 квітня – це останній день реєстрації у виборчих перегонах.
XS
SM
MD
LG