Доступність посилання

24 Квітень 2017, Київ 01:01
Кирило Булкін

29 травня світова спільнота відзначає Міжнародний День миротворця. Він був встановлений ООН за ініціативою України 2003 року.


Перша миротворча місія ООН була започаткована 1948 року в Палестині. Вона триває й досі, а всього з того часу ООН запровадила 63 миротворчі місії в «гарячих точках» усього світу. Сьогодні тривають 17 з них, у яких беруть участь майже 90 тисяч військовослужбовців з 117 країн світу. Крім того, Департамент миротворчих операцій ООН координує та підтримує три політичні або політико-миротворчі місії. З урахуванням цивільних службовців кількість персоналу миротворчих місій ООН сягає понад 107 тисяч осіб.

Україна є однією з найактивніших у світі країн-учасниць миротворчих місій ООН, відзначає постійний представник ООН в Україні Френсіс О’Доннел. Україна відрядила до місій більшу кількість миротворців, ніж будь-яка інша європейська країна.

Миротворців з Україна багато, але платять їм мало

Однак забезпечення, і, зокрема, оплата праці українських миротворців залишається болючою проблемою. Голова Житомирської організації учасників миротворчих операцій «Солдати миру» Сергій Коробцов в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що шведський солдат має місячну зарплатню в сумі 5-6 тисяч євро. Пропорційно їм виплачується і зарплатня у миротворчій місії. «А якщо у нас миротворець має 150-200 доларів свою місячну зарплату, то йому надається не більше 800-900 доларів за перебування у миротворчій місії. Тобто пропорції не на нашу користь».

За період з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяло участь понад 28 тисяч військових та цивільних українських службовців. За цей час 48 українців загинули під час виконання своїх обов’язків.

Останнім з таких трагічних випадків була загибель українського миротворця в косовській Митровиці в березні цього року. Слідство щодо обставин цієї трагедії триває.

Сьогодні українські миротворці беруть участь у місіях в Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, Грузії, Ліберії, Судані, Східному Тиморі, Косово.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG