Доступність посилання

ТОП новини

Російські борги у Севастополі зростають попри «зміцнення дружби»


Севастополь – В останні місяці зросли борги підприємств, що належать Міністерству оборони Росії чи пов’язані з Чорноморським флотом Російської Федерації контрактами. Найбільше виросла заборгованість із зарплати, а також із виплат до Пенсійного фонду України. Про це повідомила прес-служба Севастопольської міської державної адміністрації. Міські чиновники таку тенденцію назвали «дивною».

Заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації Ірина Цокур, проводячи днями засідання Спеціальної тимчасової комісії з погашення соціальних боргів, заявила, що на тлі покращення українсько-російських відносин факт зростання російської заборгованості «виглядає дивно». За її даними, від початку року 13-й судноремонтний завод, який належить Міністерству оборони Росії, наростив борг із виплати зарплати з нуля до майже чотирьох з половиною мільйонів гривень.

Серед найбільших боржників – і завод «Лазарєвське адміралтейство», який залежить від російських платежів. Його борг у травні перевищив два мільйони гривень. Ще один мільйон гривень заборгував «Севастопольський морський завод», який теж працював за російськими військовими контрактами. Крім того, у всіх цих підприємств залишається велика заборгованість до Пенсійного фонду України.

Але найскладніша ситуація зберігається на оголошеному торік банкротом Будівельному управлінні Чорноморського флоту Росії. Тут борг сягнув майже 11 мільйонів гривень, і це складає половину всієї заборгованості до Пенсійного фонду у Севастополі.

Ірина Цокур дала доручення підлеглим підготувати звернення до міської прокуратури, а також переслати цю інформацію до Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, який, за словами заступника голови Севастопольської міськдержадміністрації, планує розглянути ситуацію з боргами у Севастополі на спеціальній нараді. Однак, коли вона відбудеться – не відомо.

Про користь конструктивної критики


Командування Чорноморського флоту Росії уже тривалий час «відмовляється» прояснити ситуацію з флотськими боргами, відправляючи журналістів до Москви. Цього разу Радіо Свобода теж не вдалось отримати жодного офіційного коментаря від флотської прес-служби чи представників штабу російського флоту в Севастополі. Саме тому я звернувся до експертів із запитанням, чому на тлі «флотського» примирення так зросли прямі чи непрямі російські борги в Севастополі.

Керівник севастопольського аналітичного центру «Номос» Сергій Кулик не бачить тут політичного підґрунтя. Він вважає, що це – вплив економічної кризи, «банальне недофінансування військової сфери у Росії, як результат – неоплата військових замовлень і затримки в зарплаті».

Разом з тим, головний редактор інтернет-проекту «Флот-2017» Дмитро Тимчук вважає, що економічна криза – вторинна. На його думку, раніше офіційний Київ публічно звинувачував Москву в невиконанні взятих зобов’язань, і це змушувало росіян слідкувати за тим, щоб борг не вийшов за межі пристойності. Тепер же державні структури, в тому числі і спецслужби, отримали вказівку не чіпати Чорноморський флот Росії, а Москва отримала таким чином змогу вирішувати свої фінансові проблеми За словами Дмитра Тимчука, севастопольська громадськість мала б вимагати від офіційного Києва більш жорсткого захисту соціально-економічних інтересів свого міста.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG