Доступність посилання

11 грудня 2016, Київ 12:00

«Війна пам’ятників» вигідна політикам і небезпечна для України – експерти


Пам’ятник Леніну в Охтирці, знесений 16 лютого представниками ВО «Свобода», знову на своєму постаменті. Це не зупиняє свободівців. Як заявив один із учасників акції, народний депутат Ігор Мірошниченко, у планах знесення усіх «ленінів» – спочатку у Києві, а потім і по всій Україні.


Акція ВО «Свобода» активізувала політиків з іншого політичного табору. Голова ради руху «Русскоязычная Украина», народний депутат Вадим Колесніченко назвав знесення пам’ятника Леніну в Охтирці «кримінальним злочином», а самих свободівців «неонацистами». А от перший секретар Одеського обкому КПУ Євген Царьков підтримує знесення пам’ятників, але тільки «пам’ятників колабораціоністам часів Великої вітчизняної війни».
Відбити ніс Бандері – цього мало. Потрібно повідбивати носи тим керівникам на місцях, які зводять такі пам’ятники

«Відбити ніс Бандері – цього мало. Потрібно повідбивати носи тим керівникам на місцях, які зводять такі пам’ятники і пропагують таким чином фашизм і нацизм», – сказав Царьков.

Правоохоронні органи розслідують факти пошкодження 6, 7 березня пам’ятників і меморіальних дощок Бандері та Шухевичу у Львівській та Івано-Франківській областях.

«Руйнування пам’ятників – це спланована акція, що може мати небезпечні наслідки», – вважає син головнокомандувача УПА Юрій Шухевич.

11.03.2013
«Руйнування пам’ятників Бандері і Шухевичу – спланована акція» – Юрій Шухевич

Справу про пошкодження пам’ятників Бандері і Шухевичу на Львівщині розслідує СБУ та міліція далі
«Війна пам’ятників» шкідлива для України

«Війна пам’ятників» шкідлива для України, бо таке «з’ясування поглядів на минуле унеможливлює пошук консенсусу, а відтак і спільного майбутнього для громадян України», вважає заступник директора Українського Інституту національної пам’яті Дмитро Вєдєнєєв.
Історичну пам’ять використовують для розколу суспільства й мобілізації електорату через загострення конфронтації. Це штовхає Україну до найгіршого сценарію розвитку, подібного до югославського. Так оцінює ситуацію в Україні відомий історик, активний провідник руху українського-польського примирення Ярослав Грицак.

«Є така дуже проста формула – так зване«подолання історії». Суспільства, подібні до України, що перебували в стані затяжної кризи й виходили з авторитаризму, обов’язково мусили долати свою історію. Долати історію – це не означає її переписувати, замовчуючи щось, просто зробити новий спосіб думання про цю історію і щоб суспільство це прийняло. І без цього неможливим є будь-який спосіб змін», – сказав професор Грицак ще влітку 2012 року в інтерв’ю Радіо Свобода.

14.07.2012
Україну штовхають до сербсько-хорватського варіанту – Грицак

«Нас штовхають нерозумні безвідповідальні політики до загибелі. А ми повинні це спинити» далі

Опитані Радіо Свобода перехожі столичних вулиць вважають, що пам’ятники слід використовувати для історичної освіти молоді та розвитку туризму. А від політиків чекають реальних справ із налагодження сучасного життя в Україні, а не «боротьби з пам’ятниками».


12.03.2013
«Пам’ятник – це затрачені кошти, нащо його зносити?» – киянка

Деякі кияни вважають, що на темі пам’ятників спекулюють політики. Також опитані мешканці столиці зауважили, що «пам’ятники – це історія народу, тож не треба їх чіпати». далі

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG