Доступність посилання

04 грудня 2016, Київ 02:09
Росія, «просуваючи концепцію «русского мира», заважає Україні формувати свій єдиний культурний простір». У рамках «русского мира» Україна може існувати лише «як провінційне середовище, якому, відповідно, притаманне лише провінційне, другорядне мистецтво», сказав Радіо Свобода перекладач і науковець Максим Стріха.

Маючи таких титанів творчості як Тарас Шевченко, Леся Українка, Максим Рильський, Ліна Костенко та багато інших, Україна досі не може витворити окремий незалежний мистецький простір. Головна причина – це байдужість або ж відверта протидія влади.

«Прикро, що доводиться й сьогодні доводити, що ми є велика культура, така ж як будь-яка інша європейська культура. Цього відверто не хочуть визнавати представники теперішньої владної так званої еліти. Я працював у міністерстві, так там був один чиновник, який тоді видавався палким патріотом. А тепер він влаштував «рознос» організаторам конкурсу імені Тараса Шевченка за те, що у фінальній частині дозволили собі використати поезію Ліни Костенко», – розповів Стріха.


Справжнє мистецтво все ж пробиває собі дорогу. Так, 19 березня у різних містах України пройшли атракції, на яких люди вітали Ліну Костенко з днем народження й читали її вірші.Ми разом

19.03.2013
Молодь різних регіонів України читає вірші Ліни Костенко

«Ліна Костенко довгий час мовчала, саме тому кожне її слово є справжнім вибухом» далі

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG