Доступність посилання

24 Лютий 2017, Київ 10:33
Новини | Суспільство

У Дніпропетровську презентували роботи відомої петриківської майстрині Валентини Панко (ФОТО)


У Дніпропетровську в середу ввечері відкрили персональну виставку робіт знаної петриківської майстрині Валентини Панко. Художниця неодноразово виставлялася в Україні й за кордоном, але у Дніпропетровському художньому музеї її твори презентують уперше.

Експозиція «Петриківські рукотвори Валентини Панко» присвячена 35-річчю творчої діяльності мисткині й включає понад півсотні робіт – на папері та дереві. Це традиційні петриківські мальовки – паперові настінні панно, а також декоративні вази й тарелі з яскравими квітами та фантастичними павами.

На більшість творів художницю, яка до того ж є професійним філологом, надихнула поезія українських класиків – Тараса Шевченка, Леоніда Глібова, Бориса Олійника та інших.

Презентуючи виставку, Валентина Панко розповіла, що почала малювати з дитинства, навчаючись від батька – всесвітньо відомого майстра, корифея петриківського розпису Федора Панка. Він і був її першим учителем удома та у Петриківській дитячій художній школі. Свою першу роботу на виставці презентувала у 18 років. Продовжуючи сімейні традиції, кілька років викладала розпис у Петриківській й художній школі. Зараз теж охоче працює з дітьми і для дітей – чимало її робіт присвячено темам казок та народних пісень.

Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, як вплинув на її творчість авторитет батька, відомого майстра розпису і відроджувача петриківської традиції, Валентина Панко відповіла, що його роботи залишаються для неї беззаперечними взірцями.

«Батько був нероздільно поєднаний з цим мистецтвом. Але стараюсь свою стежку шукати, робити своє, щоб мене як автора проглядали в роботах. Але школа є школа, можливо, схожість певна є. У петриківському розписі є місце для експериментів. Те, що у мене в процесі, – це освоєння інших матеріалів, сучасні технології дають можливості творити розпис на склі, порцеляні, тканині. Експериментувати з кольором теж дуже цікаво, отримуєш справжню насолоду», – сказала Радіо Свобода Валентина Панко.

Валентина Панко – майстер декоративно-прикладного мистецтва. Її твори репрезентували петриківський розпис у Канаді, Японії, Польщі, Франції, Австралії, Бельгії, США тощо. Роботи зберігаються в музеях та приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Петриківський декоративний розпис наразі претендує на отримання статусу ЮНЕСКО як всесвітня нематеріальна спадщина. Рішення має бути ухвалене до кінця 2013 року.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG