Доступність посилання

logo-print
28 Березень 2017, Київ 19:44
Новини | Міжнародні

ООН схвалила резолюцію щодо Сирії. Росія проти


Засідання Генеральної Асамблеї ООН 15 травня 2013 року

Засідання Генеральної Асамблеї ООН 15 травня 2013 року

Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію, яка закликає до політичного вирішення конфлікту в Сирії і мирного переходу влади.

Резолюція, яка не має зобов’язуючої сили, суворо засуджує «будь-яке насильство, від кого б воно не виходило», дедалі більше застосування важких озброєнь сирійською владою, військову агресію сирійських військ щодо сусідніх країн і порушення прав людини, і підтримує роль опозиційної Національної коаліції в її прагненні вести переговори про перехідні заходи.

За резолюцію, проект якої був запропонований арабськими країнами, проголосували 107 держав, 12 були проти, 59 – утрималися.

Росія, близький союзник сирійського президента Башара Ассада, не підтримала резолюцію, вважаючи, що вона стане перешкодою на шляху до мирних переговорів щодо Сирії.

За деякими даними, напередодні голосування Росія попередила, що у зв’язку з «незбалансованістю» резолюції, ця країна може призупинити підготовку до мирної конференції щодо Сирії, про проведення якої домовилися раніше цього місяця Москва і Вашингтон.

Як повідомив у вівторок держсекретар США Джон Керрі, він розраховує на те, що мирна конференція з Сирії відбудеться в червні. Однак поки ще не зовсім зрозуміло, чи зможуть Росія і західні країни врегулювати свої розбіжності і домовитися про те, що можна зробити для припинення запеклого конфлікту у Сирії.

Резолюція ООН також вимагає від сирійської влади надання безперешкодного доступу експертам орагізації, яка розслідує повідомлення про застосування хімічної зброї в ході конфлікту.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG