Доступність посилання

21 жовтня 2016, Київ 20:12

Трудові мігранти – головний закордонний інвестор економіки України


Українські заробітчани в Італії. В очікуванні роботи в новому році

Українські заробітчани в Італії. В очікуванні роботи в новому році

Київ – Українські трудові мігранти доклали зусиль до того, щоб в Україну за перший квартал цього року з-за кордону надійшла сума еквівалентна 1 мільярду доларів США. А в минулому році, перекази заробітчан вперше перевищили обсяг коштів, які владі вдалося залучити у вигляді іноземних інвестицій.

Влада України, попри активні заяви про заохочення іноземних інвестицій, програла трудовим мігрантам в обсязі залучених в економіку України коштів.

Українці за кордоном офіційно відправили своїм родинам торік грошових переказів на суму 7,5 мільярдів доларів, із них трохи більше ніж 1 мільярд – нелегально. А іноземні інвестори, над заохоченням яких працює спеціальний орган – Державне агентство з інвестицій, вклали лише 6 мільярдів доларів.

Найбільше громадян України працюють в Росії та країнах Європейського союзу. У 2012 році з країн СНД та ЄС надійшло грошових переказів на приблизну однакову суму – десь по 40 відсотків від загальної суми усіх надходжень від приватних осіб з-за кордону.
Заробітчани відчутно стимулюють економіку України, вважає директор Українського інституту публічної політики Максим Борода. Принаймні, вони інвестують у життя своїх рідних, купують і будують житло, навчають дітей, лікують батьків. І хоч ці економічні вливання дуже часто називають «споживацькими», вони є вагомим економічним фактором, бо істотно зменшують бідність.


Показати коментарі

XS
SM
MD
LG