Доступність посилання

29 Березень 2017, Київ 20:47
Новини | Політика

Кожара підтримує рішення про демонтаж канатної дороги між Придністров’ям і Молдовою


Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ України Леонід Кожара

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ України Леонід Кожара

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ України Леонід Кожара підтримує протокольне рішення про демонтаж канатної дороги через річку Дністер, підписану в рамках переговорів у форматі «5+2» в Одесі у п’ятницю.

«Сьогодні в рамках офіційного засідання «Постійної наради з політичних питань в рамках переговорного процесу з придністровського врегулювання», яке триває в Одесі під головуванням України, сторони підписали Протокольне рішення щодо демонтажу підвісної канатної дороги (фунікулеру) через ріку Дністер в містах Рибниця і Резина», – мовиться в повідомленні, опублікованому на сайті українського МЗС.

«Це черговий доказ спроможності сторін домовлятися, що є важливим для забезпечення життєвих потреб людей. Українське головування надаватиме всебічне сприяння для реалізації досягнутих домовленостей і надаватиме активну підтримку сторонам у подальшому розвитку діалогу, знаходженні компромісних рішень», – заявив Кожара.

Повітряну канатну дорогу завдовжки 4 кілометри між містами Рибниця (самопроголошена й ніким не визнана Придністровська Молдавська Республіка на території Молдови) і Резина (Республіка Молдова) через річку Дністер побудували в 1962 році для транспортування сировини з кар’єрів у Резині для побудованого в Рибниці цементного комбінату. У 2000 році дорога перестала функціонувати, і з того часу її технічний стан постійно погіршується. Оскільки дорога проходить над приватною житловою забудовою в обох містах, подальше її існування становить загрозу для мешканців.

З 1985 року в Резині також функціонує власний цементний завод.

23–24 травня в Одесі під головуванням України пройшло друге цього року офіційне засідання «Постійної наради з політичних питань у рамках переговорного процесу з придністровського врегулювання».

Формат «5+2» включає представників сторін, посередників і спостерігачів у переговорному процесі, це – Молдова, Придністров’я, ОБСЄ, Росія, Україна, США та ЄС. Це був другий раунд переговорів у форматі «5+2», який відбудеться цього року під українським головуванням в ОБСЄ, після першого раунду у Львові в лютому цього року.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG