Доступність посилання

logo-print
08 грудня 2016, Київ 02:59
Київ – Напади на бригади швидкої допомоги, інфікування хірургів, персоналу тубдиспансерів та лікарень – це найочевидніші прояви проблем безпеки медпрацівників. Однак ні МОЗ, ні профспілка не ведуть статистики, а самі лікарі не виступають консолідовано на захист своїх інтересів.

П’яний пацієнт 18 червня вдарив лаборантку рентген-кабінету в одній із районних лікарень Запоріжжя. Три дні перед тим, лікар «швидкої» потрапив до лікарні через побиття. А 21 травня психічнохворий викликав швидку допомогу і жорстоко вбив вагітну медсестру та тяжко травмував лікаря й фельдшера.

Досвід розвинутих країн вказує, що запобігти таким випадкам можна, маючи спеціальні системи сповіщення та працюючи спільно з правоохоронними органами, стверджує Олег Мусій, голова громадської ради при МОЗ, президент Всеукраїнського лікарського товариства.

Поки ж, з огляду на резонансні випадки нападів на бригади швидкої допомоги, у Львові хочуть забезпечувати «швидкі» газовими балончиками та електрошокерами.

18.06.2013
Хто захистить лікарів?

Лікарів хочуть озброїти електрошокерами і газовими балончиками далі

Лікар – це небезпечна професія в країні, де на медицину виділяється менше ніж 4% ВВП, наголошує Олег Мусій. Він радить добре думати тим, хто хоче стати лікарем. Адже за існуючих умов лікар не лише не може надати належну медичну допомогу пацієнту, а й не може повністю вберегти своє здоров’я.

Для прикладу, хірурги та медперсонал реанімаційних відділень державних медичних установ не мають спеціальних рукавичок, які не пошкоджуються голками та скальпелями, а працюють у звичайних, які «втрачають свою герметичність навіть при обробці дезінфікуючими засобами».

Головна ж небезпека для лікарів та медперсоналу полягає у «профвигорянні», пов’язаному із невідповідністю рівня заробітної плати рівню завдань, які вони зобов’язані виконувати.
Олег Мусій вважає, що медики могли б покращити своє становище у суспільстві й відновити довіру до своєї професії, якби консолідовано заявляли про свої проблеми.

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG