Доступність посилання

23 Квітень 2017, Київ 09:05
Новини | Політика

УПЦ КП занепокоєна спробами позбавлення УПЦ (МП) незалежності в управлінні


Українська православна церква Київського патріархату глибоко занепокоєна подіями в Українській православній церкві (Московського патріархату), спрямованими, на переконання керівництва УПЦ КП, на ліквідацію незалежності в управлінні УПЦ (МП), і закликає до поновлення підготовки до діалогу.

«Ми бачимо, як, користуючись погіршенням здоров’я митрополита Володимира (Сабодана) і боротьбою між деякими архієреями за право стати його наступником, внутрішні і зовнішні сили знову прагнуть у будь-який спосіб фактично ліквідувати незалежність і самостійність УПЦ (МП) в управлінні, щоб міцніше прив’язати її до Московської патріархії ... і не допустити подолання наявного церковного розколу», – йдеться у зверненні Архієрейського собору УПЦ КП до УПЦ (МП), ухваленому 28 червня та опублікованому прес-центром Київської патріархії.

В УПЦ КП занепокоєні тим, що знову чиняться спроби внести до статуту УПЦ (МП) зміни, які фактично позбавлять її незалежності в управлінні, провести реформу структури УПЦ (МП) з розподілом її на митрополичі округи, які залежатимуть від Москви, а не від Київського престолу. Крім того, УПЦ КП вказує на посилення останнім часом боротьби за посаду глави УПЦ (МП).

У Церкві також наголосили, що УПЦ КП вважає неприйнятним для себе і повністю відкидає будь-які моделі або пропозиції досягнення церковної єдності, умовами яких є входження Української церкви в будь-якій формі до складу Московського патріархату.

Звернення підписав глава УПЦ КП Філарет (Денисенко) та усі учасники Архієрейського собору.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG