Доступність посилання

28 Березень 2017, Київ 17:37
Новини | Суспільство

Українська далекосхідна діаспора стрімко асимілюється – дослідник


В’ячеслав Чорномаз, дослідник української далекосхідної діаспори

В’ячеслав Чорномаз, дослідник української далекосхідної діаспори

Цього року виконується 130 років від початку масового переселення українців на Далекий Схід. Цей регіон отримав навіть українську назву – Зелений Клин. Якщо на початку ХХ століття українці складали тут основну етнічну групу, то впродовж останніх двадцяти років їхня кількість зменшилася вчетверо.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів дослідник історії та уродженець Зеленого Клину В’ячеслав Чорномаз.

«Після того, як розпався Радянський Союз і припинився приплив українців, то процеси асиміляції пішли невпинно. За останні трохи більше ніж 20 років – з 1989 по 2010 – між двома переписами відбулося скорочення українського населення Далекого Сходу фактично в чотири рази. Якщо взяти наш Приморський край, то за переписом в 1989 року нас було 185 тисяч українців, це 8,9%... а за переписом 2010 року нараховано близько 50 тисяч українців – це десь 4%. І так ж тенденція взагалі по Далекому Сходу і в інших регіонах», – зазначає він.

За словами В’ячеслава Чорномаза, зараз на Далекому Сході майже у всіх регіонах є українські організації, «але, на жаль, вони дуже нечисленні і представлені головним чином людьми вже поважного віку». На його думку, ситуація може змінитися хіба що у випадку, коли держава Україна стане привабливішою, ніж вона є зараз.

Повністю інтерв’ю В’ячеслава Чорномаза читайте на сайті Радіо Свобода після 12:30.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG