Доступність посилання

18 січня 2017, Київ 17:01

Чому багато жителів сходу і півдня підтримують приєднання України до Митного союзу?


Київ – Стереотипи мислення та ностальгія за молодими роками є головними факторами, що формують прихильність людей старшого віку до Митного союзу. Літні жителі півдня, сходу й частково центру України дивляться на інтеграцію з Росією, як на відновлення Радянського Союзу. Для молодшого покоління східних та південних областей Росія є країною, де живуть їхні родичі, де розмовляють зрозумілою для них мовою. Однак та частина молоді, яка побувала в країнах Європи, свій індивідуальний вибір робить на користь Європейського союзу.

Останні соціологічні дослідження підтверджують, що на 20% більше громадян підтримують євроінтеграцію України, аніж вступ до Митного союзу. Це показали дослідження компанії Research & Branding Group. Так, на запитання, чи необхідно підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом, 49% опитаних відповіли, що «так», а лише 31% – «ні».

Загалом, кажуть дослідники, чим молодша й обізнаніша людина, тим більше вона тяжіє до європейського вибору. І чим старша людина, чим більше вона зациклена на стереотипах минулого, тим ближчою для неї є сучасна Росія, як правонаступниця Радянського Союзу.
Саме за цих людей, людей старшого віку, які ностальгують за своєю молодістю в СССР, розпочали боротьбу українські комуністи.

Комуністи відберуть у Партії регіонів голоси «шанувальників СССР»?

Директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна наголошує, що «громадяни України базують своє симпатії на особистому досвіді». У тих регіонах України, де велика частка громадян їздила до країн Європейського союзу і на власні очі бачила, як там живуть люди, там і найбільше прихильників євроінтеграції. Це, переважно, центральні й західні області України. А жителі сходу та півдня їздять на заробітки до Росії і значно менше відвідують країни ЄС. Тому серед людей середнього віку там багато тих, хто підтримує зближення з Митним союзом або ще не визначилися у своїх поглядах.

Якщо ж говорити про людей літнього віку, то на сході й півдні країни більшість із них не задоволені своїм матеріальним станом і сумують за молодими роками та життям у Радянському Союзі. Голоси саме цих виборців Комуністична партія України захоче відібрати у Партії регіонів у разі підписання Україною у листопаді угоди про асоціацію з ЄС.
«Швидше за все, КПУ відбере ці голоси у Партії регіонів», – каже Ірина Бекешкіна, якщо тільки Партія регіонів не посилить інформаційну кампанію про переваги європейського рівня життя і не залучить до цього молодь.

Молодь, яка вже відвідувала європейські країни і на власні очі бачила переваги європейського життя, мусить тепер переконати старших у перевагах євроінтеграції України. «Переконай свою бабусю» – таку кампанію варто було б розгорнути, радить Бекешкіна.

Євроінтеграторам є за кого боротися і на сході, і на півдні

Опитування у Донецьку показали, що 15% тих, хто перш за все підтримує інтеграцію на пострадянському просторі, також виступають і за вступ до Європейського союзу.

10.09.2013
Партії регіонів легко переагітувати донеччан за інтеграцію з ЄС?

«Якщо Партія регіонів буде активно просувати ідею євроінтеграції, то нічого не втратить в електоральному плані» – експерт далі

Настрої в Криму теж змінюються. Молодь хоче жити, як у Європі, а рівень життя пересічного росіянина не є тим аргументом, який позитивно впливає на євразійський вибір. Одна з молодіжних організацій Криму проводила опитування й повідомила, що майже 39% опитаних 1991 року народження виступають за європейську інтеграцію України з наступним вступом до ЄС, а трохи менше як 34% опитаних віддали перевагу євразійській інтеграції країни і приєднанням до Митного та Євразійського союзів.

10.09.2013
Європесимізм кримчан – результат радянського минулого?

«Певна частина кримчан бачить у Росії захисницю від татарського, так це назвімо, «екстремізму» далі

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG