Доступність посилання

04 грудня 2016, Київ 20:41
Київ – Чоловік несе таку ж відповідальність за дітей, як і мати, адже жінка народжує дитину, довіряючи чоловікові. Уникаючи відповідальності за дитину, інфантильний батько просто «тікає» від проблем. Аналіз показує, що освічені чоловіки з активною життєвою позицією, як правило, є відповідальними батьками. Нерозвинуті чоловіки, обтяжені поганими звичками та негативним досвідом власного дитинства, не лише не здатні виховувати своїх дітей, а й можуть бути небезпечними для них.

Щонайменше двома дитячими смертями від «важкої руки» розлюченого батька позначився цьогорічний вересень. У Донецькій області 27-річний чоловік забив до смерті свого шестирічного сина за те, що той втік до бабусі. Хлопчик помирав і кликав на допомогу, але батько не викликав швидкої допомоги. А на Вінниччині нерідний батько примусив навіки замовкнути дворічного пасинка, бо той довго плакав. Ці звірства жахають й свідчать про «здичавіння» певного прошарку суспільства, спричинене бідністю, вживанням алкоголю чи наркотиків та повною руйнацію моральних цінностей.

Це крайнощі, але й типові явища теж не викликають оптимізму. Експерти кажуть, що пересічна українська родина – це родина, де вихованням дітей займається переважно мати. До того ж в Україні щороку зростає кількість неповних родин, де мати вже є не лише єдиною вихователькою, а й єдиною годувальницею.

24.09.2013
Роль батька і матері у вихованні дитини однакова – психолог

В Україні кожна п’ята родина є неповною, і щороку кількість таких сімей збільшується далі

Дослідження показують, що переважна більшість неповнолітніх злочинців виховувалась у неблагополучних сім’ях. Здебільшого «неблагополучність» проявлялася у жорстокості й байдужості дорослих. Такі родини, до того ж, часто руйнуються – і до 40 % неповнолітніх злочинців вийшли з неповних сімей, а 5 % взагалі не мають батьків.

«Демонстративна безвідповідальність батька» є традицією?

Насилля у суспільстві майже завжди відображення спотворених моделей поведінки в родині, зокрема, безвідповідальної, агресивної моделі поведінки батька-чоловіка, вважає експерт з питань безпеки Юрій Костюченко.

«Причина чоловічої безвідповідальності в родині – агресивний інфантилізм. Агресивний, тому що в нас традиційно живучий нав’язаний паттерн (шаблон, модель, – ред) «козака», а козак за визначенням є воїном, тобто він у родинному житті є безвідповідальнішим за, наприклад, бюргера», – написав Костюченко на сторінці програми «Ми разом» у мережі Facebook.

Радянська влада, на думку Костюченка, цю безвідповідальність лише закріпила, переклавши все на державу. «Ось ми і маємо кілька поколінь агресивно інфантильних чоловіків, які демонстративно уникають відповідальності і відтворюють насильство в родині і суспільстві. «Демонстративна безвідповідальність батька» є просто традицією. Це проявляється у відстороненні від родинних справ і обов’язків, а найяскравіше відбивається в регулярних проявах жорстокості до дружини і дітей («наведення порядку»). В цьому і має, на думку безвідповідального батька, виявлятися «батьківське виховання», а все інше – має давати мати… так закріплюється деформований паттерн сімейної і соціальної поведінки, спотворений «образ чоловіка», – вважає експерт.

Освічені й захоплені чоловіки «дружать» зі своїми дітьми?

З української традиції треба брати найкраще з того, що придатне для виховання дітей, наголошує батько чотирьох дітей, кобзар, лірник, керівник ансамблю «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко. Його підтримує письменник і батько Андрій Бондар. На їхню думку чоловік несе чи не більшу відповідальність за виховання дитини, аніж мати, яка її народила. Головне ж, що має дати батько своїй дитині – це відчуття захищеності та гарний приклад.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG