Доступність посилання

04 грудня 2016, Київ 12:31

В Україні тепер легко відкривати бізнес, але й далі важко його вести


(фото: ©Shutterstock)

(фото: ©Shutterstock)

Київ – Україна за рік піднялася на 66 пунктів у рейтингу Світового банку щодо легкості старту бізнесу. Держава створила відповідні умови й значно полегшила усі формальності. Однак, вести бізнес в Україні й далі дуже важко. До тиску контролюючих органів ще додалася проблема реєстрації права власності та захисту майнових прав

Віднедавна в Україні стало істотно легше відкрити власний бізнес або зареєструватися приватним підприємцем. Принцип «єдиного вікна», коли в одному місці можна зробити все необхідне й навіть отримати консультації з ведення бізнесу, значно зекономив час та сили тих, хто хоче спробувати займатися підприємницькою діяльністю. Про це свідчить рейтинг Світового банку, згідно з яким Україна з минулорічного 116-го місця у 2013 році перемістилася на 50-е, наблизившись до балтійських країн. Росія, для порівняння, так і залишилася на початку другої сотні.


Свою справу справді стало легко відкривати, але й далі дуже важко вести, – стверджує перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, голова громадського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.

«Захисту насправді немає. Така ситуація і щодо оформлення земельної ділянки й отримання дозволу на будь-що. Навіть зареєструвати речове право на нерухомість на підставі права власності, внести себе у держреєстр – у Києві неможливо», – зазначає Оксана Продан.
За словами Оксани Продан, бізнес дуже рідко виграє в судових тяжбах із податковою службою та органами місцевого самоврядування – «менше ніж 1% виграшних справ».

До того ж залишаються й усі інші проблеми, пов’язані зі складною системою сплати податків та тиском контролюючих органів.

11.10.2013
Монополісти не дають життя підприємцям

«Електро-, водо- та газопостачаючі компанії нерідко в обмін на спрощення вдаються до корупційних схем» далі
10.10.2013
Зареєструвати бізнес легко, а працювати важко

«Залежно від виду діяльності є всілякі «п’явки» – це екологічні служби, пожежні, санепідемслужби» далі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG