Доступність посилання

21 січня 2017, Київ 15:59
Ще недавно здавалося, що друкарський бізнес, справа минулого. Однак, новий поштовх розвитку галузі дала технологія тривимірного друку, яка відкрила безліч нових можливостей.

Останнім часом 3D принтери застосовують навіть у мистецтві. Завітавши до друкарні можна перетворити свою ідею чи малюнок на тривимірний об’єкт лише за кілька годин.

З гіпсової суміші 3D принтери створюють справжні витвори мистецтва. Браян Джейкокс з дружиною відкрили власну 3D друкарню у Лас-Вегасі два роки тому. Тут можна навчитись користуватись технікою тривимірного друку, або ж просто роздрукувати об’єкт. Браян каже, що 3D друк швидко розвиватиметься і вплине на все суспільство.

Кічонґ Тран планує відкрити 3D друкарню у Камбоджі:

«Я бачу місце, куди люди зможуть приходити зі своїми ідеями, простим малюнком на серветці – а ми перетворимо його на файл, а згодом і на об’єкт».

Послуги 3D друку стають все більш поширеними у США. Мережа магазинів UPS Store, яка спеціалізується на доставці товарів та копіювальних послугах вже встановила 3D принтери у трьох представництвах. Один з них у відділенні, яким керує Берк Джонс:

«Попит просто надзвичайний – він значно перевищує мої очікування».

Працівник UPS Store Марк Дені каже, що 3D друк замовляють люди різноманітних професій: підприємці-початківці, винахідники, інженери, яким необхідно виготовити якісь деталі.

Раймон Юшаз займається підводною відеозйомкою. Він розробив спеціальне кріплення для фільтру, який розсіює світло. З ним його відео виглядають природньо. Виготовити кріплення за допомогою 3D обійшлося йому у 43 долари:

«Щоб виготовити це кріплення без 3D принтера довелося б створювати спеціальні форми та відливати деталь. Тоді вартість склала би кілька тисяч доларів».

Експерти очікують, що з часом якість та швидкість 3D друку покращаться, а його вартість – впаде.

Зараз Браян Джейкокс бере 15 доларів за друк об’єкта, плюс додаткову плату залежно від розміру, та 50 доларів за кожну годину роботи дизайнера, який готує креслення у форматі зрозумілому для пристрою. У відділенні UPS Store вартість об’єкту залежить від кількості розхідних матеріалів. Тут за годину роботи дизайнера беруть 95 доларів за годину.

Джейкокс прогнозує, що за 5 років 3D друк стане доступнішим. Втім на думку Кічонґ Трана, навіть у сьогоднішньому вигляді ці технології можуть покращити життя у країнах, що розвиваються.

3D друк дає людям можливість втілювати свої ідеї, а не просто вивчити англійську та працювати туристичним гідом, чи банківським клерком. Тепер люди зможуть створювати реальні речі.

Кічонґ переконаний, що 3D друк може відкрити нові можливості для людей усього світу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG