Доступність посилання

29 Березень 2017, Київ 22:35
Новини | Міжнародні

ООН: 2,5 мільйона сирійців не отримують гуманітарної допомоги


Сирійські жінки печуть хліб на вулиці

Сирійські жінки печуть хліб на вулиці

Гуманітарне агентство Організації Об'єднаних Націй не може доставити продовольство та інші предмети першої необхідності двом з половиною мільйонам сирійців, що проживають в обложених містах. Багато з них ізольовані від зовнішнього світу вже понад рік.

Як повідомила на засіданні Ради Безпеки заступник генерального секретаря ООН Валері Амос, і сирійська армія, і повстанці ігнорують заклик Ради Безпеки і продовжують блокувати постачання гуманітарних вантажів в країну. Заяви Ради Безпеки, на відміну від резолюцій, не мають обов’язкової сили.

За словами Амос, і без того жахливі умови, в яких живуть в тимчасових будівлях мільйони сирійців, можуть з наближенням зими перетворитися на катастрофічні. У зв’язку з відсутністю засобів гігієни і вакцин погіршується епідеміологічна обстановка в Сирії. У країні вперше за 14 років зафіксовано спалах поліомієліту.
За її словами, Дамаск затримує видачу віз співробітникам ООН, що займаються доставкою вантажів. Посол Сирії в ООН відкинув звинувачення і заявив, що заступник генерального секретаря ООН упереджено оцінює ситуацію в країні.

Глави делегацій США і Великобританії при ООН заявили, що були приголомшені доповіддю Валері Амос і що Рада Безпеки повинна терміново розглянути можливість додаткових заходів допомоги сирійцям.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG