Доступність посилання

07 грудня 2016, Київ 10:46

Відкриті люки порахували й закривають. Їх знову вкрадуть?


Київ – Протягом місяця після смерті дворічного малюка у відкритому каналізаційному колодязі МВС знайшло ще майже 8 тисяч таких отворів на дорогах, тротуарах і дворах – близько 6 тисяч повністю відкритих і майже 2 тисячі заґратованих. Комунальні служби отримали відповідні приписи. Чи захистить це життя й здоров’я людей?

Поки ніхто не оприлюднив статистики щодо того, скільки людей щороку людей потрапляє у незакриті люки, провалюється у ями з окропом у місцях прориву труб, травмується, а то й гине від небезпечних комунальних мереж. Можна лише порівнювати дані різних організацій та міліції, щоб зрозуміти, що точного виміру небезпеки не знає ніхто. Для прикладу, Київський водоканал повідомив, що з початку року з його колодязів украли 239 кришок, а от столична міліція повідомила лише про 77. Між тим, кожен відкритий або ненадійно закритий люк загрожує здоров’ю і життю людей.

Нещодавній випадок у Львові, коли усім містом шукали дворічного малюка, який на очах у бабусі провалився у неналежно закритий каналізаційний колодязь, вжахнув людей й примусив владу та керівників організацій виправдовуватися.

22.10.2013
Смерть хлопчика, який впав у люк каналізації, приголомшила все місто

Смерть дворічного хлопчика, який впав у каналізаційний колектор, приголомшила все місто далі

Міністерство внутрішніх справ доручило Державній автомобільній інспекції порахувати усі незакриті колодязі на дорогах, тротуарах та у дворах.
ДАІ виявила відсутність близько 2,8 тисячі кришок люків і понад 1,3 тисячі ґрат під час цих перевірок лише на проїзній частині доріг, тротуарах і пішохідних доріжках.

11.11.2013
Міліція: на дорогах і в дворах не було майже 5 тисяч люків


Місцеві органи влади у всіх регіонах теж поспішили організувати перевірки й прозвітувати. Людей просять повідомляти про усі відкриті або погано закриті колодязі.

22.10.2013
Небезпека відкритих люків: хто несе відповідальність?

«Щоб подавати позов до суду, мені потрібно було знати власника цього люку» – потерпілий далі

Заготівельників металу треба карати за люки – Кучеренко

Проблема «відкритих люків» в Україні виникла у 90-ті роки, коли через тривалу невиплату заробітної плати, втрату роботи та зубожіння розвинулося «полювання за металом». І хоч міліція, згідно з офіційними даними, регулярно перевіряє пункти прийому металобрухту – люки крадуть досі. Їх розбивають на шматки й здають як лом.

Лише у 2012 році було запроваджено відповідальність за викрадення люків – до 2 років виправних робіт. Але до суду доходять лише лічені справи, стверджує колишній міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко. На його думку, необхідно запровадити серйозну кримінальну відповідальність не лише за крадіжку каналізаційних люків, а й за прийом металолому з них.


Поки лом із каналізаційних люків прийматимуть як металобрухт, а комунальні служби й організації щороку звично направлятимуть державні кошти на купівлю нових кришок для колодязів, міста й селища залишатимуться небезпечними для життя й здоров’я людей.

Як показує аналіз інформаційних повідомлень, небезпека у вигляді відкритих люків чатує у населених пунктах усіх регіонів.

XS
SM
MD
LG