Доступність посилання

11 грудня 2016, Київ 02:42

Якщо хтось завезе вірус поліомієліту в Україну – може бути епідемія


Київ – Понад половині українських дітей через недовіру до системи охорони здоров’я та якості вакцин батьки відмовилися робити обов’язкові щеплення. Тепер в країні спостерігаються спалахи захворювання на кір, як зараз у Рівненській області, фіксувалися випадки дифтерії. Дитячий фонд ООН попередив Україну про небезпеку виникнення епідемії поліомієліту.

Людство, завдяки щепленням, вже майже подолало поліомієліт наприкінці минулого століття. Однак історія показала, що у районах соціальних катастроф, як-то в Сирії чи Нігерії, де триває громадянська війна, вірус поліомієліту активізується й знову починає вражати найуразливішу верству населення – дітей.


Сучасне покоління батьків в Україні не знає, що таке поліомієліт, оскільки всі вони в дитинстві пройшли через обов’язкові щеплення. Наприкінці 50-х років, коли тисячі дітей щороку залишалися інвалідами через поліомієліт, батьки боролися за щеплення. Завдяки цьому виросли покоління, які нічого не знають про це захворювання й тепер, і через необізнаність відмовляються від щеплень, пояснює ситуацію головний дитячий імунолог Києва, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти Федір Лапій.

«Залежно від регіону, у нас рівень охоплення від річної потреби – близько 50-60 відсотків трьома дозами на першому році життя. Минулого року було 80 відсотків, а от позаминулого року – лише 30. І хоч є якась тенденція до зростання, нас ці відсотки не задовольняють. Йде накопичення відсотків (невакцинованих дітей – ред.), а вірус можуть завезти біженці з Сирії або туристи, які були в Ізраїлі, де вірус циркулює, але населення не хворіє, бо провакциноване», – розповів імунолог.


Імунолог Федір Лапій закликає батьків зібрати усю необхідну інформацію перед тим, як вирішувати робити щеплення своїм дітям чи ні. Ризик захворіти у непровакцинованої дитини неспівмірно більший за ризик ускладнення після щеплення.

12.11.2013
Через відмову від щеплень в Україні може бути спалах поліомієліту?

Лікарі радять радитися зі спеціалістами і не довіряти «сумнівним джерелам» далі

«Масова планова вакцинація – це єдиний спосіб контролю епідемічних захворювань. Іншого шляху не існує», – стверджує фахівець з теорії ризиків і прикладних питань безпеки Юрій Костюченко.

Батьки відмовляються, бо не довіряють якості вакцин і МОЗ?

Зараз батьки масово відмовляють в Україні від вакцинації через недовіру до системи охорони здоров’я та якості вакцин, вважають експерти. Випадки, коли смерть дитини чи проблеми зі здоров’ям пов’язувалися зі щепленням не були оперативно досліджені, а відтак результати експертиз потонули і загальному інформаційному збуренні, викликаному прецедентом. Висновки про те, що причиною смерті була не вакцина, уже не досягли свідомості наляканих батьків.


«За статистикою, більшість випадків ускладнень – це, по-перше, неякісні вакцини (корупція і крадіжки у владі), і по-друге, брак елементарної освіти, неуважність і байдужість медперсоналу (деградація освіти і системи охорони здоров’я, тобто таж корупція…). Шлях виправлення ситуації – не боротьба зі щепленнями, а громадянська дія, відповідальний вибір і контроль влади, освіти, лікарів, тобто тих, хто має надавати нам послуги і забезпечувати якість життя», – написав Юрій Костюченко у коментарі до матеріалу про щеплення на сторінці програми «Ми разом» у мережі «Фейсбук».

Зараз в Україні спалах кору

За останні 7 років, через велику кількість непровакцинованих дітей та перебої з постачанням вакцин, рівень захворюваності на кір зріс в Україні у 130 разів. Такого не спостерігалося від повоєнних часів. У Рівненській області зараз спалах захворювання на кір. У лікарнях області на початок листопада перебувало більше 50 дітей.

12.11.2013
Кір атакує – вакцини немає

В Україні за останні 7 років рівень захворюваності на кір зріс у 130 разів далі

Забезпечення регіонів вакциною має плануватися з огляду на його особливості. Для ефективного вирішення проблеми забезпечення вакцинами мають злагоджено працювати керівники управлінь хорони здоров’я і МОЗ.

Щеплення у державних медичних закладах в Україні є безкоштовним. Якщо співробітники пологового будинку вимагають у породіллі оплатити вакцинацію новонародженого – це порушення закону.

Якщо ж батьки хочуть щепити дитину іншою вакциною, вони можуть це зробити у тих закладах, які вони оберуть, і потім принести відповідну довідку педіатру за місцем проживання.

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG