Доступність посилання

22 січня 2017, Київ 14:26
Брюссель – Європейська дипломатія у понеділок закликала українську владу терміново діяти й рухатися, щоб вирішити справу Тимошенко. Це зніме перепони в підписанні вільнюських угод, заявляли у Брюсселі міністри закордонних справ ЄС, зауважуючи, що «нині все в руках президента Віктора Януковича». Тим часом, до зусиль європейської дипломатії та, продовженої Європарламентом, місії Кокса-Квасневського, долучається і Єврокомісія. 19 листопада до Києва на переговори з українським президентом відряджають відповідального за розширення та політику сусідства, комісара Штефана Фюле.

Швеція, з огляду на короткий час, що залишається до Вільнюського саміту, акцентує увагу на тому, що місія Кокса-Квасневського ще працює. «Доки цей процес триває, ухвалювати рішення – підписувати асоціацію з Україною чи ні – ще зарано», – каже шведський міністр закордонних справ Карл Більдт.

Його колега з Литви Лінас Лінкявічус, тим часом, не втрачає оптимізму: до саміту залишаються лічені дні, але якщо український президент скористається своїм впливом, то асоціацію з ЄС українці можуть укласти.

«Як буде потреба, то ми (міністри закордонних справ ЄС) зустрінемося знову, – зауважує Лінкявічус. – Ми маємо й інші процедури, тобто, це ще не кінець. Європарламент теж ще залучений, бо Кокс-Квасневський знову в Києві ведуть переговори. Президент Баррозу від імені Єврокомісії теж розішле своїх представників. З іншого боку, Україна теж має досягти результатів і вони це пообіцяли. Тож, побачимо».

Двері для України все ще відчинені й тепер настав момент істини
Дипломат пояснює, що тепер – справа за Верховною Радою, результати роботи якої дуже б допомогли у підписанні вільнюських угод. «Треба рухатися, – підсумовує Лінас Лінкявічус, зауважуючи, що «двері для України все ще відчинені й тепер настав момент істини».

Ми хочемо мати Україну на нашому борту – Вестервелле

Німецький міністр Ґідо Вестервелле, тим часом, прямо заявляє: так, ми хочемо підписати угоду про асоціацію, але для цього Україна має виконати всі умови, включно із припиненням так званого вибіркового правосуддя.

Ми, європейці, вважаємо чітко, що напрямок України – Європа і ЄС
«Саме тому справа Юлії Тимошенко є важливим, ключовим елементом. Для цього ми й запропонували лікування у Німеччині. Це – місток для всіх, мудра порада, яка мала б задовольнити наш взаємний інтерес. Ми, європейці, вважаємо чітко, що напрямок України – Європа і ЄС. Ми хочемо мати вас на борту, але для цього треба відповідати критеріям і виконати умови. Я бачу значний прогрес, але є ще й невиконана робота», – зазначив Вестервелле.

Тим часом, представники країн так званої «старої Європи» протягом засідання Ради міністрів ЄС, попри доволі показову справу Тимошенко, намагалися переконати, що насправді українській владі слід поправити ситуацію з повагою до верховенства права.

Команди Фюле і Януковича шукатимуть шлях до успіху

Україні необхідна позитивна еволюція в сфері судочинства, тобто, це не тільки питання однієї особи
«Тимошенко – це лише один із елементів, – вважає голова зовнішньополітичного відомства Бельгії Дідьє Рейндерс. – Особливо Україні необхідна позитивна еволюція в сфері судочинства, тобто, це не тільки питання однієї особи, навіть такої символічної. Йдеться загалом про всю ситуацію в царині прав людини та, зрештою, про повагу до правової держави».

Голова європейської дипломатії Катрін Аштон, підводячи підсумки зустрічі міністрів закордонних справ, у свою чергу каже, що команди єврокомісара Фюле та президента Януковича у вівторок проведуть консультації, як досягнути успіху у Вільнюсі. Верховний представник ЄС із закордонної політики додає, що покладає надії на цьоготижневу сесію Верховної Ради, де очікують ухвалення так званих євроінтеграційних законів та законопроекту щодо лікування засуджених за кордоном.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG