Доступність посилання

04 грудня 2016, Київ 14:12
Київ – Комендант Євромайдану, народний депутат від опозиції Андрій Парубій розповів Радіо Свобода про те, як організоване життя людей, які беруть участь в акції протесту, як дбають про їхню безпеку та чи є на Майдані п’яні.

Одне з гасел загонів самооборони в тому що ми не дамо більше бити наших жінок і дівчат
– Ми намагаємося безпеку учасників Майдану максимально забезпечувати. По всьому периметру стоять барикади, біля кожної барикади стоять чергові, які забезпечують прохід людей на Майдан. Окрім того, за 2–3 кілометри звідси у нас є розвідники, які по рації готові повідомити про пересування «Беркуту» чи інших підрозділів правоохоронних органів.

Це потрібно для того, щоб ми змогли підтягнути організованих сильних чоловіків і могли відвести жінок і дітей на безпечну відстань.

Одне з гасел загонів самооборони в тому що ми не дамо більше бити наших жінок і дівчат. Ми хочемо домогтися, щоб ніколи більше не повторилося те, що було кілька ночей тому, коли «Беркут» по-звірячому побив юнаків і дівчат, фактично наших дітей, тут на Майдані. Я сподіваюся, що тепер ми маємо достатньо сил і маємо достатньо організованих людей, щоб це більше не повторилося.

– Як проходять ночі на Майдані?

Багато хто став фанатом ночей на Майдані
– У нас на Майдані дуже цікаві ночі. Як я вже казав, ми закриваємо весь периметр, всередині безпечно й весело. Вже багато хто став фанатом ночей на Майдані. У нас відбуваються дуже цікаві заходи, зокрема «нічна варта», коли 300–500 членів загонів самооборони організовано йдуть по всьому периметру, по всіх блокпостах правоохоронців і беркутівців, щоб їх розбудити, щоб нагадати їм, що ми є.

А зранку, кожного дня, у робочі дні, ми виходили на блокаду Кабміну, адміністрації президента, прокуратури. У вихідний день блокада проводиться у полегшеному варіанті. Але все одно звідси піде колона, щоб заблокувати всі входи і виходи в Кабінет міністрів, адміністрацію і до Генпрокуратури. День наш проходить блокуванням.

Після шостої люди організовано вертаються із блокувань і увечері тут на Майдані відбувається мітинг. На мітингу, окрім політиків, виступають громадські діячі, а також співають відомі українські гурти.

Близько опівночі, ближче до першої ночі ми переходимо в «нічний режим» чергування. Приблизно так виглядає наш робочий день: уночі на Майдані, а вдень – блокада адміністративних будівель, але тут все одно залишається дуже багато людей. Ввечері концерт, а вночі ми стоїмо на Майдані.

– Про вживання алкоголю. До нас телефонують в ефір люди й питають чи правда, що на Майдані люди пяні й неадекватні?

– Нехай приїдуть самі подивляться. У нас є спеціальні підрозділ, який складається переважно з колишніх афганців, який всередині Майдану виявляє провокаторів і п’яних. Ми їх намагаємося виводити за межі периметру Майдану. Це важче зробити вдень, коли тут перебуває кілька десятків тисяч людей, але вночі, коли тут 5–7 тисяч, ми цю ситуацію впорядковуємо. І ми з тим боремося досить активно, і незважаючи на те, що таке може траплятися, ми тут щодо алкоголю непримиренні.

У нас є таке гасло: «П’яний – це тітушко», тобто п’яний прирівнюється у нас до «тітушків» і ми намагаємося без шуму, без сварки вивести людину за межі Майдану й сказати охороні, щоб більше його не пускали. Тобто у нас з цим строго, а для тверезих і добрих людей – ми відкриті. Нагодуємо, зігріємо, розвеселимо й надихнемо.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG