Доступність посилання

logo-print
26 Березень 2017, Київ 08:29
Новини | Політика

Опозиція: покарання чиновників за розгін Майдану – лише перший крок


«Беркут» розганяє мирних демонстрантів на Майдані, 30 листопада 2013 року

«Беркут» розганяє мирних демонстрантів на Майдані, 30 листопада 2013 року

Повідомлення Генеральної прокуратури про посадових осіб, які віддавали команду бити студентів, і реакція на це президента свідчить: масовий мирний протест громадян на Майдані дає перші результати, заявляють в УДАРі.

«Влада змушена йти на поступки людям. Але поступки ці поки що – лише перші необхідні, але недостатні кроки для відновлення справедливості. Президент Янукович, відсторонивши конкретних посадовців, опосередковано вказав на реальних організаторів злочину 30 листопада. Адже у кожного із названих осіб є керівництво, яке не могло не знати про цей злочин», – йдеться в заяві, розміщеній на офіційному сайті УДАРу.

У партії заявляють, що безпосередній керівник Володимира Сівковича – секретар РНБО Андрій Клюєв. «Він зобов’язаний координувати питання, які належать до сфери національної безпеки. І якщо влада допускає звірства, подібні побиттю студентів – він повинен нести відповідальність, бо не міг про це не знати», – кажуть в УДАРі.

«Разом із намісником Януковича у Києві Олександром Поповим повинен відповідати також прем’єр Микола Азаров. Незаконне рішення очолюваного ним уряду спровокувало ініціативу громадян зібрати Євромайдан. А він робить вигляд, що нічого не сталося. Ще й плете нісенітниці та несе відверту брехню перед звезеними до Києва бюджетниками, яким його уряд затримує заробітну плату і соціальні виплати», – йдеться в заяві.

Також в опозиції наголошують, що разом із керівниками київської міліції Валерієм Коряком і Петром Федчуком має відповідати їхній керівник – міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко. «Без його відома застосування спеціальних сил міліції з кількох регіонів України неможливе. А якщо він стверджує, що це сталося – це означає, що він не контролює ситуацію у ввіреному йому міністерстві, а відтак не може залишатися міністром», – наголошують в УДАРі.

Крім того, у політичній силі заявили, що названі владою особи несуть свою міру відповідальності за побиття людей і мають бути покарані.

«Однак разом із виконавцями злочину безперечно мають відповісти також його замовники і організатори», – наголосили в УДАРі.

Сьогодні генпрокурор Пшонка заявив, що ГПУ вручила повідомлення про підозру у перевищенні влади у зв’язку з розгоном Майдану 30 листопада заступнику секретаря РНБО Володимиру Сівковичу, голові Київської міської державної адміністрації Олександру Попову, на той час начальнику київської міліції Валерію Коряку і його заступнику Петрові Федчуку.

Президент Віктор Янукович відсторонив Попова і Сівковича.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG