Доступність посилання

20 жовтня 2016, Київ 22:50
Новини | Політика

Учасники Народного віча ухвалили маніфест


На Народному вічі на майдані Незалежності в Києві ухвалили маніфест із короткостроковими й довгостроковими завданнями на майбутнє. Текст маніфесту оголосив депутат фракції «Батьківщина» Олександр Турчинов, після чого Майдан проголосував за цю ініціативу підняттям рук.

Серед головних вимог Всеукраїнського об’єднання «Майдану» – звільнення й реабілітація всіх заарештованих активістів, припинення репресій проти них і погроз; відставка й притягнення до відповідальності всіх причетних до розгону мирних мітингів.

Турчинов наголосив, що покарання мають понести не тільки виконавці, а й самі замовники, зокрема міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко.

Крім того, мітингувальники підтримали ліквідацію спецпідрозділу Міністерства внутрішніх справ «Беркут» і заборону на залучення військовослужбовців Внутрішніх військ МВС до розгону мітингів.

«Ми вимагаємо відставки прем’єр-міністра Миколи Азарова і формування нової проєвропейської більшості в парламенті», – зачитав Турчинов текст маніфесту, додавши, що після відставки нинішнього уряду пропонується створити технічний уряд.

Крім того, Турчинов згадав про створення делегації, яка матиме повноваження Майдану для проведення переговорів із владою щодо врегулювання ситуації в країні. «Ми вимагаємо реальних переговорів між владою і Майданом для формування пакетів рішень, які допомогли б знайти вихід із політичної кризи і створити основи для подальшої нормалізації ситуації в країні», – заявив Турчинов.

У маніфесті також є завдання підготувати зміни до Конституції України, які обмежили б повноваження президента, а також домагатися запровадження персональних санкцій проти «представників режиму Януковича».

У довгостроковій перспективі учасники Майдану бачать створення демократичної держави, децентралізацію влади, люстрацію суддів, скорочення чисельності правоохоронних органів і прокурорів, а також проведення низки реформ у різних сферах.

Учасники акції також погодилися з необхідністю не допустити «зовнішньополітичного бартеру стратегічних інтересів України на тактичні економічні бонуси з боку Росії» і запобігти вступу України до Митного і Євразійського союзів.

Водночас, за словами Турчинова, необхідно також домогтися підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом, що включає поглиблену зону вільної торгівлі, а також запровадження безвізового режиму з країнами Євросоюзу для українських громадян.

На завершення віча опозиція закликала громадян України зібратися на Майдані ввечері 31 грудня і разом зустріти Новий рік.

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG