Доступність посилання

29 Березень 2017, Київ 04:55
Київ – Співачка Руслана Лижичко, лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський та фронтмен «Океану Ельзи» Святослав Вакарчук стали лауреатами щорічної премії імені Василя Стуса за активну громадську позицію, продемонстровану на Євромайдані. Між тим у журі наголошують, що обирати переможців було, як ніколи, складно, адже, у зв’язку з останніми подіями, такої нагороди заслуговує кожен.

Євген Сверстюк

Євген Сверстюк

Цьогорічну премію імені Василя Стуса присвятили Євромайдану, адже це – без сумніву, подія історичного масштабу, наголошує почесний президент українського відділення міжнародного ПЕН-клубу, колишній дисидент і публіцист Євген Сверстюк. За його словами, критерії визначення лауреатів були, як і завжди, простими: їх імена мали бути присутні в українському культурному просторі, а самим їм повинна бути притаманна культура Василя Стуса та його дух.

«Культура Василя Стуса – це поняття таке, яке до всіх не прикладеш. Але цьогорічна премія особлива, сьогодні вона могла би бути вручена сотням людей з Майдану. І то була дуже велика проблема вибрати зірок,бо їх багато. Ми вибрали за традицією трьох», – зауважує Сверстюк.

Положинський і Руслана не впевнені, чи заслуговують премії

Один із номінантів – лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський. Він каже, був щиро здивований, коли дізнався про те, що він – серед номінантів.

Сашко Положинський

Сашко Положинський

«Я взагалі ніколи не знав про її існування, якщо чесно. Я далекий від премій різних нагород. Зателефонували, сказали, що присудили мені премію. Я намагався переконати, що вони помилилися, не тій людині вручили премію, але мене заспокоїли, сказали, що грошей давати не будуть. Це мене трошечки заспокоїло, бо якби давали гроші, я би спитав: «За що?». Я гроші звик заробляти», – каже співак.

В цілому ж Положинський переконаний, що наразі хоч і активно присутній в українському інформаційному просторі, однак набагато пасивніший на громадській ниві, ніж, наприклад, у 2004-2008 роках.

Не впевнена, що заслуговує на таку відзнаку, і співачка Руслана Лижичко, яка теж серед цьогорічних лауреатів премії.

«Я не знаю, чи я вже так багато зробила, чи я дійсно гідна такого великого диплому. Мабуть, є дуже багато людей, які зробили те саме, що і я, і вони гідні цього диплому. З вашого дозволу я віднесу його на Майдан і там покладу його на сцені», – говорить співачка.

А ось, що думає про премію ще один її лауреат, фронтмен «Океану Ельзи» Святослав Вакарчук.


Премія імені Василя Стуса заснована 1989 році Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції і вперше вручалася у Львові. За 25 років нею було відзначено різних громадських діячів, серед яких, зокрема: правозахисник Євген Захаров, історик Володимир В’ятрович, мовознавець Лариса Масенко, релігієзнавець та колишній дисидент Мирослав Маринович, кобзар Тарас Компаніченко, співачка Марія Бурмака, заслужений лікар України Ольга Богомолець та багато інших.
  • 16x9 Image

    Софія Середа

    На Радіо Свобода – з липня 2011 року. Народилася, виросла і здобула початкову освіту у місті Гадяч на Полтавщині. Із 2008-го – студентка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, який у 2012-му закінчила з відзнакою (спеціалізація «Радіожурналістика»). Здобуваю кваліфікацію магістра. Цікавлюся політикою, психологією, літературою. Вивчаю іспанську та італійську мови.
    Sophia Sereda | Crea il tuo badge

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG