Доступність посилання

logo-print
23 Березень 2017, Київ 19:15
Новини | Міжнародні

Ізраїль викликав європейських послів через критику за єврейські поселення


Єврейське поселення під Єрусалимом, ілюстраційне фото

Єврейське поселення під Єрусалимом, ілюстраційне фото

Ізраїль викликав сьогодні до Міністерства закордонних справ послів Британії, Іспанії, Італії і Франції, щоб висловити їм протест проти «одностороннього» підходу їхніх країн на користь палестинців у питанні про розширення єврейських поселень на Західному березі Йордану.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу з цього приводу заявив, що настав час «припинити це лицемірство» і «внести рівновагу і справедливість у цю дискусію».

На такий крок Ізраїль пішов у відповідь на те, що вчора в цих чотирьох країнах так само викликали послів Ізраїлю, щоб оголосити протест проти ізраїльських планів нового житлового будівництва в цих поселеннях на окупованих палестинських територіях.

Минулого тижня в Ізраїлі затвердили оголошений раніше план збудувати 1 тисячу 400 нових помешкань для єврейських поселенців на Західному березі, а також у Східному Єрусалимі. У ЄС верховний представник із закордонних справ Катрін Аштон назвала це «перешкодою мирові».

Близькосхідні мирні переговори не зрушують із місця з 2010 року саме через питання про нове житлове будівництво в єврейських поселеннях на окупованому Ізраїлем Західному березі Йордану, який має стати частиною майбутньої палестинської держави, і особливо у Східному Єрусалимі, який палестинці бачать столицею такої держави. Того року зірвалася спроба поновити близькосхідний мирний процес, який перебуває у глухому куті ще з 2008-го.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG