Доступність посилання

logo-print
24 Лютий 2017, Київ 06:31
Новини | Політика

Чехія закликала Україну звільнити активістів, а взятися за провокаторів


Міністр закордонних справ Чехії Ян Когоут закликав сьогодні уряд України «утриматись від використання насильства, відпустити всіх затриманих активістів, а працю судових органів скерувати на провокаторів, які займаються насильством».

Він наголосив, що «вражений масштабами насильства на вулицях Києва».

Міністр також закликав президента України скасувати закони, які «жорстоко обмежують свободу слова і зібрань» і ухвалення яких минулого тижня «стало причиною активізації демонстрацій», мовиться в його заяві.

Тим часом очікуваний майбутній голова дипломатичного відомства Чехії Любомір Заоралек заявив сьогодні ж, що міг би запросити до Праги опозиційного лідера з України, можливо, Віталія Кличка.

В інтерв’ю празькому щоденникові Lidové noviny він наголосив, що не бачить помилки в тому, що президент Мілош Земан запросив до Чехії колегу з України Віктора Януковича. Але, сказав Заоралек, «ми повинні спілкуватись з обома сторонами».

«Якщо президент запрошує Януковича, я міг би запросити Кличка чи іншого представника опозиції. В наших інтересах зробити все, щоб відвернути громадянську війну в Україні. А для цього нам треба мати обидва канали спілкування», – сказав він.

Після відставки попереднього уряду Чехії в серпні минулого року у країні працює тимчасовий «технічний уряд», повноваження якого збігають. У новому уряді, на початок роботи якого очікують наступної середи, Любомір Заоралек, як вважають, мав би зайняти посаду міністра закордонних справ.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG