Доступність посилання

logo-print
26 Березень 2017, Київ 18:12

КНДР скасувала запрошення посланцю США на переговори про долю Кеннета Бея


Кеннет Бей, ув’язненений місіонер

Кеннет Бей, ув’язненений місіонер

Представники США повідомили, що Північна Корея відкликала запрошення американському спеціальному посланникові приїхати в країну для переговорів про звільнення ув’язненого місіонера Кеннета Бея.

Очікувалося, що експерт Державного департаменту з питань прав людини в КНДР Роберт Кінґ відвідає Північну Корею вже найближчим часом. Але в неділю надійшло повідомлення, що Пхеньян відкликав запрошення.

Поки що неясно, що спонукало Північну Корею до такого кроку. Представник Держдепартаменту висловив припущення, що це рішення викликане майбутніми спільними військовими навчаннями США і Південної Кореї.

Проте, в Північну Корею приїхала інша американська делегація.

Група на чолі з колишнім послом США в Сеулі Дональдом Ґреґґом прибула до Пхеньяна в понеділок на запрошення північнокорейського МЗС. Ще один колишній американський дипломат Линн Терк, яка брала участь у переговорах в Пхеньяні в 1990-х роках, заявила, що вони приїхали в КНДР «будувати мости» між двома країнами. Але ні Терк, ні Ґреґґ не згадували про Бея.

Державний секретар США Джон Керрі цього тижня прибуде з візитом до Південної Кореї, і питання, пов'язані з Пхеньяном, ймовірно, стоятимуть на першому місці у порядку денному переговорів.

У понеділок Південна Корея оголосила, що цього місяця розпочнуться спільні з США військові навчання. Через них може не відбутися заплановане на цей місяць возз'єднання корейських сімей, розділених війною 1950-х років.

Увечері в неділю представник Держдепартаменту Джен Сакі заявила, що адміністрація Обами «глибоко розчарована» рішенням Пхеньяна щодо Кеннета Бея. Сакі закликала КНДР «амністувати і негайно звільнити» американця корейського походження з гуманітарних міркувань, щоб він міг отримати термінову медичну допомогу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG