Доступність посилання

16 січня 2017, Київ 19:55

Донецькі сепаратисти закріпилися в захопленій адмінбудівлі


У Донецьку сепаратисти переночували у приміщенні облради, забарикадувались шинами і меблями, вигнали з будівлі журналістів та міліціонерів. Біля облради всю ніч було близько 200-300 людей. При цьому ніч пройшла достатньо спокійно – міліція та СБУ не пішли на штурм будівлі.

Сепаратисти, що напередодні захопили будівлю, поставили ультиматум депутатам облради щодо проведення прямо вночі позачергової сесії або ж вони зберуть делегатів із міст області для утворення власної ради. Депутати у необхідній кількості не зібрались, тож очікується, що о 12 годині до облради спробують звезти представників із регіону.

Як заявляли самі активісти-сепаратисти, основна мета – протриматись у будівлі 48 годин. При цьому, міліція не пробувала повернути будівлю. Як розповідають мешканці, по місту під ранок бачили групи молодиків по 2-3 людини чи то з битками, чи то зі сталевими прутами.

Після облради сепаратисти захоплять один із донецьких телеканалів?

Судячи з одного з каналів радіозв’язку, яким користуються сепаратисти, вони закликають людей із Харкова та Луганська приїхати у Донецьк для підтримки. Крім того, з розмов на тому ж каналі стало відомо, що з російського міста Краснодара хочуть відправити близько тисячі людей у Донецьк.

Також вночі обговорювали плани захопити один із місцевих телеканалів. Хоча сепаратисти поки що зійшлися на тому, що не мають кваліфікації, щоб власноруч налаштувати все обладнання для виходу в прямий ефір. Проте ідею остаточно не покинули.

Позиція міліціонерів досі незрозуміла, чимало донеччан розчарувались у правоохоронцях, адже вони не заважають сепаратистам у штурмі будівель, більше того – вони нікого не затримують на місці. Прихильники Росії повідомили, що два десятки міліціонерів залишились з активістами у будівлі. При цьому офіційно міліція заявляє, що залишається на боці закону. Є також інша версія поведінки силовиків, озвучена ними ж – запобігання ескалації конфлікту та насиллю. Саме тому, за версією МВС, донецька міліція так легко здає держбудівлі та інші об’єкти. СБУ та місцева влада себе досі не проявили.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG