Доступність посилання

19 січня 2017, Київ 02:48
Новини | Політика

МЗС: заклик Путіна про перенесення «референдумів» сепаратистів – фарс


Обговорення шляхів мирного врегулювання ситуації в Україні без України є «беззмістовним і неприйнятним». Так українське МЗС відреагувало на сьогоднішню зустріч у Москві президентра Росії Володимира Путіна з президентом Швейцарії Дідьє Буркгхальтером, яка зараз головує в ОБСЄ.

«Росія повинна насамперед виконати взяті на себе Женевські зобов’язання та дистанціюватися від діяльності терористів на сході України, публічно закликати сепаратистські угруповання скласти зброю і припинити підривну роботу диверсійних груп. Відвід російських військових формувань від українських кордонів повинен отримати реальні підтвердження. Будь-які «терористичні референдуми» на сході нашої країни є незаконними за визначенням, відтак заклики про їхнє «перенесення» аж ніяк не є виявом доброї волі, а звичайним фарсом. Такий сценарій уже здійснювався Росією в Криму, – йдеться у заяві МЗС України.

Українське зовнішньополітичне відомство закликає припинити «підміну понять». «В Україні не має громадянської війни. Суть конфлікту полягає в агресії Російської Федерації проти нашої країни, окупації Криму і в зухвалому втручанні у внутрішні справи, що супроводжується підтримкою терористичних дій проти українських громадян та цілісності держави», – наголошує МЗС України.

У середу президент Росії Володимир Путін закликав сепаратистів на сході України відкласти плани з проведення так званих «референдумів», запланованих на 11 травня.

Після зустрічі з президентом Швейцарії, яка наразі головує в ОБСЄ, Дідьє Буркгальтером Путін запропонував проросійським сепаратистам провести «референдуми» пізніше.

Водночас він закликав владу в Києві негайно припинити антитерористичну операцію в східній Україні.

Путін заявив також, що російських військ біля українського кордону немає. Генсек НАТО цієї інформаціє не підтверджує.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG