Доступність посилання

18 січня 2017, Київ 22:22
Новини | Політика

Яценюк доручив узгодити скорочення споживання газу промисловістю


Через припинення Росією постачання Україні газу, Київ шукає можливості для розширення реверсного постачання палива. Про це заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Відтак, керівник уряду доручив Міністерству палива і енергетики узгодити з промисловим сектором обсяги скорочення споживання газу у 2014 році.

«Якщо газ закритий, значить, він закритий. Ми з ними (Росією) судимося. Постачаємо газ за реверсом, але його не вистачає. У сховищах накопичили 14 мільярдів кубів. Знайдемо джерело, будемо постачати (промисловості), не знайдемо – будемо виживати у важких умовах. Ви повинні до цього готуватися», – зазначив прем’єр.

Арсеній Яценюк наголосив, що в цьому питанні уряд готовий враховувати особливі потреби низки галузей, передовсім, металургії, хімпрому та виробників скла.

НАК «Нафтогаз України» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі. Це стало реакцією на позов російського газового монополіста, який у понеділок також подала до цієї судової інстанції російська сторона.

«Нафтогаз України» вимагає у «Газпрому» повернути 6 мільярдів доларів переплати за газ у 2010 році.

Водночас російський газовий монополіст вимагає оплати «Нафтогазом України» боргу обсягом 4,5 мільярда доларів «у зв’язку з невиконанням контракту».

Наразі Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG