Доступність посилання

18 січня 2017, Київ 20:49
Новини | Міжнародні

У США непокояться через можливість поширення вірусу ебола


Лікарня в Далласі, штат Техас, де лікували першого хворого, а тепер двох його медсестер

Лікарня в Далласі, штат Техас, де лікували першого хворого, а тепер двох його медсестер

У США сьогодні повідомили, що друга медсестра, яка після лікування хворого на геморагічну гарячку ебола сама заразилася вірусом хвороби, здійснила політ пасажирським літаком за кілька годин до того, як у неї виявилися симптоми хвороби.

Посадовці закликали всіх 132 пасажирів того рейсу звернутися на спеціальну «гарячу лінію».

Екіпаж літака каже, що під час того польоту позавчора в жінки ще не було ніяких симптомів. Хвороба, як вважають, стає заразною для інших саме з моменту появи симптомів, які в медсестри виявили вже вчора.

Крім неї, на лихоманку ебола раніше захворіла ще одна з медсестер, які брали участь у лікуванні хворого, який прибув із західноафриканської держави Ліберії. Він помер у лікарні в Далласі у штаті Техас 8 жовтня.

Інші медсестри скаржаться, що не мали належного захисного одягу і практично не отримували інструкцій, як відвертати поширення вірусу ебола. Зокрема, вони пригадують, що хворий, коли його тільки привезли до лікарні, кілька годин пролежав у загальному приймальному відділенні.

Зараз у США лікарі стежать за станом здоров’я 76 людей, які могли контактувати з тим хворим у лікарні, і ще 48, які могли бути з ним у контакті перед доставкою до лікарні.

У Вашингтоні президент США Барак Обама скасував сьогодні планований захід на підтримку збирання коштів для його Демократичної партії і скликав натомість термінове засідання урядовців, щоб розробити відповідь на кризу з гарячкою ебола.

Він також провів відеоконференцію зі світовими лідерами, в перебігу якої закликав керівників Великої Британії, Франції, Німеччини й Італії серйозніше взятися за боротьбу з поширенням хвороби.

Наразі від гарячки ебола загинули майже 4 з половиною тисячі людей, головно у країнах Західної Африки, від початку спалаху захворювання в березні. Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує, що число загиблих нині подвоюється що три тижні, і за нинішніх темпів поширення хвороби в Ліберії, Сьєрра-Леоне і Гвінеї вже на початку грудня число хворих може зростати на 10 тисяч щотижня.

Геморагічна гарячка ебола – вірусне захворювання, що викликає гарячку й сильні болі, блювоту і пронос, порушення функції печінки й нирок і в деяких випадках внутрішні й зовнішні крововиливи. Протягом тижня-двох настає смерть пересічно в половини хворих. Дієвих вакцин і лікування наразі не існує. До початку нинішнього спалаху від часу виявлення хвороби 1976 року від неї загинули понад 1700 людей.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG