Доступність посилання

23 Квітень 2017, Київ 13:15
Новини | Політика

Україна отримає російський газ 10-11 грудня – Тодійчук


Олександр Тодійчук

Україна отримає російський газ від «Газпрому» 10-11 грудня, повідомив Радіо Свобода голова Київського міжнародного енергетичного клубу Q-club Олександр Тодійчук.

«Трансгаз» має підготуватися приймати додаткові обсяги, має знати, куди їх направити. Його треба розписати, тому що цей газ не у підземні сховища буде йти. Його треба розписати по споживачах. Цей процес зараз триває. Швидше за все, 10-11 [грудня] газ піде вже для споживачів», – зазначає Олександр Тодійчук.

За його словами, на першому етапі Україна купить у «Газпрому» 1 мільярд газу.

«Україна сказала, що споживатиме стільки газу, скільки буде необхідно у залежності від температур і від обсягів споживання палива споживачами», – говорить Тодійчук.

Російський «Газпром» підтвердив, що отримав кошти від «Нафтогазу України» для передоплати газопостачання у грудні. Але, як повідомив представник російської компанії Сергій Купріянов, «Газпром» чекає на заявку з обсягами від «Нафтогазу».

Раніше «Нафтогаз України» повідомив, що перерахував «Газпрому» авансовий платіж за постачання одного мільярда кубометрів газу в грудні 2014 року в розмірі 378 мільйонів доларів.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що Київ очікує на відновлення Росією постачання газу з 8 грудня.

Росія вимагає від України попередньої оплати обсягів газу. За умовами угоди, підписаної в жовтні українським «Нафтогазом» і російським «Газпромом» за посередництва Євросоюзу, газ має надходити з Росії в Україну протягом 48 годин від моменту, коли російська сторона отримує гроші.

Київ з міркувань економії відкладав купівлю нових обсягів газу, але зимове похолодання змусило шукати можливості поповнення газових запасів.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG