Доступність посилання

logo-print
23 Лютий 2017, Київ 18:39
Новини | Міжнародні

Україна і Грузія можуть отримати безвізовий режим із ЄС у травні – Латвія


Міністр закордонних справ Латвії Едґарс Рінкевичс заявив сьогодні, що Європейський союз може надати Україні і Грузії безвізовий режим до «шенгенської зони» вже наступного року.

Як сказав міністр в інтерв’ю Радіо Свобода, є добрий шанс, що це станеться на саміті програми ЄС «Східне партнерство» у травні, що відбудеться в Ризі – наступні півроку Латвія головуватиме в Євросоюзі.

Україна наразі відстає з деяких технічних питань, додав він.

Раніше сьогодні міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус написав у твітері, що його країна стала ініціатором листа до керівництва ЄС, який підписали сім його колег, із закликом прискорити візову лібералізацію для країн-партнерів напередодні ризького саміту «Східного партнерства».

Учора на першому засіданні новоствореної Ради асоціації Україна – ЄС, що відбулося у Брюсселі, була, серед іншого, висловлена рішучість обох сторін досягти безвізового режиму за умови, що будуть виконані умови добре організованого і контрольованого пересування осіб. Як мовиться у спільному прес-релізі, сторони позитивно відзначили те, що Україна виконала умови першої фази плану дій для візової лібералізації і переходить до оцінки умов другої фази.

Наразі з країн-учасниць «Східного партнерства» такий безвізовий режим уже отримала Молдова, яка випередила Україну, що спершу йшла попереду. Україна відстала в часи попередньої влади президента Віктора Януковича, яка під тиском Росії значно обмежила європейську інтеграцію України. Зокрема, тодішній прем’єр-міністр Микола Азаров неправдиво стверджував, ніби Євросоюз для надання Україні безвізового режиму вимагає від неї узаконити одностатеві шлюби.

Для отримання безвізового режиму країни-партнери мають здійснити низку реформ, зокрема, в галузі юридичної співпраці з ЄС. Одна з вимог – перехід на біометричні паспорти: безвізовий режим можуть отримати тільки їхні власники.

Ідеться про право громадян певних країн без віз короткотерміново відвідувати країни-учасниці «шенгену» (22 з 28 країн ЄС і ще 4 країни поза межами ЄС) без права на працевлаштування й на термін, що не перевищує 90 днів за кожні 180 днів. Для поїздок із іншою метою чи на довший термін візи все одно потрібні.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG