Доступність посилання

logo-print
24 Лютий 2017, Київ 07:51
Новини | Міжнародні

«Меморіал»: у Чечні знесені вже 15 будинків родичів бойовиків


Спалений будинок родичів імовірного бойовика у чеченському селі Янді, грудень 2014 року

Спалений будинок родичів імовірного бойовика у чеченському селі Янді, грудень 2014 року

Російський правозахисний центр «Меморіал» повідомляє, що в Чечні були знесені ще п’ять будинків родичів бойовиків, які брали участь у нападі на Грозний 4 грудня. Таким чином, за даними правозахисників, загальне число знищених будинків досягло 15.

У знесенні будинків в Гудермесі, в селах Кошкельди, Ішхой-Юрт, Гелдаган і Алпатове брали участь представники силових відомств Чечні, заявляють правозахисники.

Після нападу ісламістів на Грозний 4 грудня, внаслідок якого, за офіційними даними, загинули 14 працівників поліції, глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що відтепер батьки будуть нести відповідальність за вчинки дітей. За його словами, сім’ї бойовиків будуть видворяти з Чечні, а їхні будинки зносити.

Голова «Комітету проти тортур» Ігор Каляпін назвав таку заяву Кадирова перевищенням посадових повноважень і звернувся в Генеральну прокуратуру і Слідчий комітет Росії з вимогою порушити проти Кадирова кримінальну справу.

Голова Чечні після цього натякнув, що керівник комітету Ігор Каляпін нібито допомагав фінансувати напад ісламістів на Грозний.

Крім того, у столиці Чечні Грозному спалили будинок міського відділку Комітету проти тортур, а двох його працівників на кілька годин затримали в поліції, конфіскувавши в них комп’ютери й мобільні телефони.

Під час щорічної прес-конференції 18 грудня президент Росії Володимир Путін заявив, відповідаючи на запитання про події в Чечні, що Кадиров має, як і всі громадяни Росії, дотримуватися законів країни. Ніхто не вважається винуватим доти, поки це не визнано судом, зазначив Путін.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG