Доступність посилання

29 Березень 2017, Київ 10:42
Новини | Політика

Без прогресу на Донбасі санкції проти Росії залишаться – Сакі


Речниця Державного департаменту США Джен Сакі

Речниця Державного департаменту США Джен Сакі

Санкції Заходу проти Росії не можуть бути зняті без досягнення реального прогресу на Донбасі. Про це заявила речниця Державного департаменту США Джен Сакі у понеділок, 5 січня.

«Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що санкції проти Росії будуть зняті у разі прогресу із встановленням миру на Донбасі. Такою була наша позиція з самого початку, як і позиція наших партнерів у ЄС та інших партнерів. Якщо Росія і сепаратисти виконають взяті на себе зобов’язання у Мінську, ми можемо зняти певні санкції. Але не може бути їхнього скасування, допоки не буде досягнуто реального прогресу», – наголосила Сакі.

5 січня президент Франції Франсуа Олланд заявив в інтерв’ю France Inter Radio, що певні санкції Заходу проти Росії можуть бути зняті у разі прогресу у врегулюванні кризи на сході України.

«Якщо буде прогрес, вони мають бути зняті. Якщо ж прогресу не буде, санкції залишаться», – сказав Олланд.

16 березня за військової і політичної підтримки Росії в Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом «референдум про самовизначення» півострова. За даними самопроголошеної кримської влади, 96,77% тих, що взяли участь у голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.

21 березня президент Росії Володимир Путін підписав закон про «приєднання Криму і Севастополя до Росії на правах суб’єктів федерації».

Україна і Захід звинувачують Росію постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також введенні її військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає.

Захід запровадив низку санкцій проти Росії за її роль у дестабілізації ситуації в Україні. Це, а також падіння цін нафти на світових ринках, стало головними причинами економічної кризи у Росії.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG