Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина: антиісламські активісти виходять на демонстрації, попри заклик скасувати їх


Під час маршу крайніх правих популістів у Дрездені, 12 січня 2015 року
Під час маршу крайніх правих популістів у Дрездені, 12 січня 2015 року

У Німеччині сьогодні відбулися чергові акції супротивників ісламу, попри заклики до організаторів скасувати їх із поваги до пам’яті жертв нападів ісламістів у Парижі.

Головна багатотисячна демонстрація, як і планували, відбулася у Дрездені. Менші акції крайній правий рух «Патріотичні європейці проти ісламізації Заходу», відомий також за німецьким скороченням Pegida, влаштував у низці інших міст.

Та коли у Дрездені антиісламські сили були цього дня чисельніші, ніж контрдемонстрація на знак протесту проти расизму і ксенофобії, що відбулася в цьому ж місті, то деінде в Німеччині супротивники крайніх правих значно перевершили числом ісламофобів.

Зокрема, в Берліні поліція повідомила про близько 400 прихильників боротьби з ісламом і близько 4 тисяч їхніх супротивників. У Мюнхені крайніх правих було на вулицях близько 1500, а демонстрантів проти расизму і ксенофобії – близько 20 тисяч.

Канцлер Анґела Меркель заявила раніше сьогодні, що іслам є частиною Німеччини.

Завтра канцлер разом із більшою частиною свого уряду планує взяти участь у демонстрації мусульман за релігійну терпимість, що має відбутися в Берліні біля Бранденбурзьких воріт.

Учора міністр юстиції Німеччини Гайко Маас закликав активістів антиісламського руху скасувати нинішню демонстрацію.

Рух Pegida проводить антиісламські акції у Дрездені щотижня з жовтня минулого року. Найбільша наразі, 5 січня, зібрала близько 18 тисяч учасників. Але останнім часом на акції протилежного змісту, на знак протесту проти расизму і ксенофобії, в тому ж Дрездені виходило значно більше людей – зокрема, позавчора супротивників крайніх правих було на вулицях міста близько 35 тисяч.

7 січня троє нападників убили 12 людей у редакції газети «Шарлі Ебдо» в Парижі, вигукуючи ісламістські гасла й заявляючи, що це «помста за пророка» – видання раніше кілька разів публікувало карикатури на пророка Магомета й інші, що висміювали ісламістів. 8 січня інший нападник вбив у Парижі жінку-поліцейського. 9 січня, як вважають, цей же нападник, пов’язаний із першими, захопив заручників у супермаркеті кошерних продуктів у Парижі, при цьому загинули чотири людини. Того ж дня поліція внаслідок штурму ліквідувала і цього, і двох із нападників на журналістів.

XS
SM
MD
LG