Доступність посилання

29 Березень 2017, Київ 12:55
Новини | Політика

Порошенко пропонує РНБО запросити миротворців ООН


Петро Порошенко повідомляє про залишення Дебальцева вранці 18 лютого 2015 року

Петро Порошенко повідомляє про залишення Дебальцева вранці 18 лютого 2015 року

Президент Петро Порошенко повідомив у середу ввечері, відкриваючи засідання Ради національної безпеки і оборони, що запропонує обговорити на ньому можливість запросити до України миротворчу місію Організації Об’єднаних Націй.

Він висловив сподівання, що таке рішення на засіданні буде ухвалене, після чого може початися офіційна робота – звернення до партнерів, консультації тощо, які, як сказав Порошенко, «зможуть забезпечити мир».

За словами президента, на його доручення це питання вже відпрацювали апарат РНБО й уряд із залученням МЗС, і тепер як «найкращий формат» бачать поліційну місію Євросоюзу з мандатом ООН.

Порошенко висловив упевненість, що саме це було б найефективнішою і найоптимальнішою гарантією безпеки за нинішньої ситуації, коли «миру не дотримується ні Росія, ні ті, кого вона підтримує».

Він додав, що вже попередньо обговорив таку можливість іще під час переговорів у Мінську минулого тижня з лідерами Німеччини, Франції і Росії.

Засідання РНБО президент терміново скликав по тому, як підтримувані Росією сепаратисти і російські війська, які не зупиняли свого наступу на Дебальцеве, змусили українських військових залишити сьогодні це місто і окупували його на порушення мінських домовленостей і резолюції Ради безпеки ООН, яка підтримала ці домовленості.

Раніше оглядачі звертали увагу, що ймовірне розташування миротворчих сил ООН уздовж лінії протистояння на сході України створить черговий «заморожений конфлікт» у Європі, і висловлювали побажання, щоб такий контингент розташували натомість на кордоні між Україною і Росією – визнаючи, що на це ніколи не погодиться Москва.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG