Доступність посилання

23 жовтня 2016, Київ 03:01

Вогонь на Донбасі менш інтенсивний. Має дійти до обміну полоненими


Український військовослужбовець біля гаубиці у Донецькій області. 20 лютого 2015 року

Український військовослужбовець біля гаубиці у Донецькій області. 20 лютого 2015 року

Тим часом штаб АТО повідомляє, що Росія продовжує перекидати на Донбас своїх військових і бронетехніку

Після виходу українських військ із дебальцевського плацдарму інтенсивність бойових дій на Донбасі стала спадати. Речники сепаратистів заявляють, що готові до відведення важкого озброєння з лінії протистояння. Натомість, у штабі АТО наголошують, що з Росії на окуповані території продовжують заходити бронетехніка та війська.

Від моменту оголошення припинення вогню позиції українських військ були обстріляні з боку сепаратистів уже 302 рази, кажуть у штабі АТО. Утім, як речники українських військових, так і сепаратисти констатують, що на окремих напрямках, зокрема на Луганщині, вдалося встановити режим припинення вогню.

Речник так званого «міністерства оборони» угруповання «ДНР» Едуард Басурін заявив про початок відводу важких озброєнь з лінії розмежування. Проте у штабі АТО зазначають, що Росія продовжує перекидати на Донбас своїх військових і бронетехніку.

У напрямку Новоазовська зайшло понад 20 танків, 10 самохідних артилерійських установок та 15 вантажівок. Також фіксується переміщення російських військових на автобусах

«Зокрема, у напрямку Новоазовська зайшло понад 20 танків, 10 самохідних артилерійських установок та 15 вантажівок. Також фіксується переміщення російських військових на автобусах. Через пункт пропуску «Ізварине» в напрямку Луганська зайшло 20 вантажівок із боєприпасами й велика кількість паливозаправників», – заявив речник АТО Андрій Лисенко.

Крім того, на окуповану територію з Росії зайшов уже 15-й так званий «гумконвой».

Найближчими днями, як українська сторона, так і проросійські сепаратисти анонсували обмін полоненими. Щоправда, з боку сепаратистів з цього приводу лунають суперечливі заяви: одні кажуть про обмін за списками, інші – що мають намір 21 лютого передати українських військових, які добровільно здалися в полон в районі Дебальцева. За даними Генштабу Збройних сил України, в полон до сепаратистів потрапило 110 бійців дебальцевського гарнізону.

Міноборони кличе психологів до співпраці

Тим часом, у Міністерстві оборони України закликали волонтерські групи психологів допомогти в роботі з родинами військових, а також із самими військовими – передусім із тими, що вийшли з боїв.

Коментуючи це звернення, психолог Андрій Козінчук, який зараз служить в одному з добровольчих батальйонів у складі МВС, зазначив, що ставлення армійського керівництва до проблеми психологічної допомоги змінилося на краще. Адже минулого року від його послуг в армії відмовилися. За словами військового психолога, у складі Міністерства оборони та в інших силових відомствах працюють достатньо фахові психологи, однак їх мало і вони завалені паперовою роботою.

«Є психолог, який замість проводити роботу, пише папірці – що він робить. Оце ще не подолали», – зазначає Андрій Козінчук.

Зараз, за даними Міноборони, у військових частинах щоденно працюють кількадесят груп психологів, загальною кількістю близько 100 осіб, із яких 7 груп працюють безпосередньо в бойових частинах.


На цю ж тему:

  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    На Радіо Свобода – з 2008 року. Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».


В ІНШИХ ЗМІ

Loading...

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG