Доступність посилання

ТОП новини

Сюрпризи корупційного скандалу навколо верхівки ФІФА ще будуть – експерти


Остання новина приголомшила шанувальників футболу: у відставку подав щойно переобраний президентом ФІФА швейцарець Йозеф Блаттер

Брюссель – Фінансовий скандал навколо Міжнародної федерації футбольних організацій (ФІФА) продовжує набирати обертів. Остання новина приголомшила шанувальників футболу: у відставку подав щойно переобраний президентом ФІФА швейцарець Йозеф Блаттер. Звинувачення у корупції на адресу його «правої руки» генсекретаря організації Жерома Вальке, вочевидь, стало останньою краплею, що переповнила «чашу підозр» та схилила Блаттера до цього кроку.

ЗАВАНТАЖИТИ

Новий виток скандалу навколо Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА), який вже охрестили «ФІФАґейтом». Переобраний на посаду голови Йозеф Блаттер склав свої повноваження та закликав найближчим часом зібрати спеціальний конгрес для обрання нового президента ФІФА. Вважається, що цей конгрес буде організований у період від наступного грудня до березня 2016 року. Виклики, що постали перед організацією не завершені, їй потрібна реструктуризація, заявив він, коли йшов з посади президента, на яку був вп’яте обраний кілька днів тому.

Йозеф Блаттер, 21 березня 2014 року
Йозеф Блаттер, 21 березня 2014 року

«Хоча члени ФІФА й надали мені новий мандат, він не був підтриманий кожним зі світу футболу, тобто, маю на увазі (спонсорів) гравців та клуби», – заявив Блаттер, подаючи у відставку.

Тиск на нього став надто потужним, пояснюють експерти. Мішель Платіні, президент УЄФА, коментуючи рішення Блаттера, каже, що хоч воно було й нелегким, але сміливим і правильним.

Міністерство юстиції та поліція Швейцарії заявили, що відставка Блаттера не вплине на розслідування корупції в організації. Сам Блаттер під слідством не перебуває, нагадали вони.

Крапля, що переповнила чашу

Дещо раніше перед цим рішенням, ФІФА заперечила можливу причетність генерального секретаря федерації Жерома Вальке до корупційного скандалу.

Жером Вальке, 30 травня 2015
Жером Вальке, 30 травня 2015

Раніше видання New York Times повідомило, що американська влада запідозрила Вальке в переведенні в 2008 році 10 мільйонів доларів на рахунок колишнього віце-президента ФІФА Джека Ворнера.

Інтерпол оголосив у розшук шістьох осіб у справі ФІФА
Інтерпол оголосив у розшук шістьох осіб у справі ФІФА

Тим часом сам Вальке двома днями раніше активно захищав саму організацію від скандалу, наголошуючи на тому, що йдеться про індивідуальні звинувачення в корупції.

«Дивує те, що всі говорять про розслідування щодо ФІФА. А тим часом це розслідування стосується окремих особистостей. Не йдеться про ФІФА як організацію», – зауважив Вальке, ще не знаючи, що підозри згодом впадуть і на нього особисто.

Американські слідчі вважають, що гроші були сплачені як хабар в обмін на те, щоб Ворнер і інші посадовці ФІФА підтримали проведення Чемпіонату світу з футболу в ПАР. Обвинувачі стверджують, що платежі були здійснені саме завдяки Вальке. Члени організації та інші особи, що впізнали чиновника, розповіли про це виданню New York Times на умовах анонімності.

Можуть з’явитися й нові фіґуранти історичного корупційного скандалу в ФІФА

Сам Вальке заявив, що не був уповноважений схвалювати таку трансакцію й не робив цього.

Власне й оргнанізація ФІФА категорично заперечує цю фінансову операцію, стверджуючи, що Вальке до неї причетний не був. Тому експерти схильні вважати, що найближчим часом можуть з’явитися нові фіґуранти в скандалі «ФІФАґейт».

Водночасколишній віце-президент Міжнародної федерації футбольних асоціацій Джек Ворнер є одним із заарештованих високопоставлених чиновників організації, яким висувають звинувачення у корупції.

Крім нього, 27 травня у Цюріху були затримані ще кілька високопосадовців ФІФА, проти яких у США висунули звинувачення у хабарництві при виборі місць проведення світової першості з футболу, у шахрайстві, рекеті й відмиванні грошей.

Так само швейцарські чиновники розпочали кримінальне розслідування й щодо процесу голосування, у результаті якого Росія та Катар стали організаторами Чемпіонатів світу з футболу у 2018 та 2022 роках.

Семеро високопосадовців ФІФА, який заарештували у швейцарському Цюріху 27 травня 2015 року. (Зліва направо) Рафаель Есківель, Ніколас Леос, Джеффрі Уебб, Джек Ворнер, Едуардо Лі, Еухеніо Фігередо і Хосе Марія Марін
Семеро високопосадовців ФІФА, який заарештували у швейцарському Цюріху 27 травня 2015 року. (Зліва направо) Рафаель Есківель, Ніколас Леос, Джеффрі Уебб, Джек Ворнер, Едуардо Лі, Еухеніо Фігередо і Хосе Марія Марін

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG