Доступність посилання

logo-print
19 січня 2017, Київ 13:27

Кримським медіа дорікнули, що у них мало хвалять Росію


Карикатура Олексія Кустовського

Карикатура Олексія Кустовського

Політики окупованого Криму хочуть від ЗМІ більше «старої доброї контрпропаганди»

Кримські політики вважають незадовільною роботу місцевих ЗМІ в плані «опору антиросійській пропаганді» і ставлять у приклад журналістам активність українських видань.

Про це йшлось на круглому столі на тему «Антиросійська пропаганда в контексті інформаційної війни в Криму», який відбувся 23 липня в Кримській республіканській універсальній науковій бібліотеці.

На зустрічі представили результати соціологічного опитування «Антиросійська пропаганда в соціальних мережах: вплив на кримчан», який провела громадська організація «Регіональний інститут політичних комунікацій».

Як повідомляє «Крым многонациональный», усього опитали 500 жителів Сімферополя, які регулярно користуються соціальними мережами «Фейсбук», «ВКонтакте» і «Однокласники».

«87% респондентів заявили, що зустрічають у соцмережах матеріали з ворожими випадами в бік Росії як держави, з них 49% зустрічають таку інформацію часто. 84% зустрічали контент із закликами до порушення територіальної цілісності Росії, зокрема, невизнання «російського статусу Криму». 42% сімферопольців читали образи на свою адресу після публічних повідомлень про «возз'єднання» Криму з Росією», – ідеться в повідомленні.

Голова «Громадської палати Криму»​ Григорій Іоффе заявив, що кримські ЗМІ повинні застосовувати пропагандистські прийоми у своїй роботі.

Думаю, що треба відродити добру стару контрпропаганду, описуючи реальні події

«Сам термін «інформаційна війна» є відмерлим. Тоді виходить, що є «інформаційний мир»? На мій погляд, це чергова страшилка. Насправді, кожен зайнятий своєю справою. Наприклад, у Києві є група фахівців, яким доручено спілкуватись із Кримом на такому рівні. Але в них зараз недостатньо інформації. Тому іде «млява» війна. Подивіться на сайт «кримреалії.ру». Це ж суміш журналів «Крокодил» і «Перець»! З іншого боку, що робимо ми? Думаю, що треба відродити добру стару контрпропаганду, описуючи реальні події. Закликаю починати участь у цій війні з «невбивчих» фактів без політичного підґрунтя», – заявив Григорій Іоффе.

Політолог Микола Кузьмін зазначив, що «за сформованих установок і альтернативних джерел інформації звичайна пропаганда нерезультативна».

«Необхідно вести пропагандистський вплив на цільові аудиторії, свідомість яких ще можна змінити», – сказав він.

На його думку, однією з таких цільових аудиторій є національні спільноти Криму.

Більшість контенту за тематикою національного життя генерується ЗМІ, які мовлять на Крим з України

«У той час дослідження показують, що більшість контенту за тематикою національного життя, міжнаціональних відносин генерується ЗМІ, які мовлять на Крим з України. Тому необхідно закликати кримські ЗМІ до активної роботи у сфері міжнаціональних відносин», – додав Кузьмін.

Кримські журналісти з провладних проросійських видань вирішили об'єднатись для ведення контрпропаганди на різних медіа-платформах.

Генеральний директор телеканалу «Первый Крымский» Катерина Козир заявила, що необхідно створити «об'єднання кримських журналістів, які можуть грамотно проводити контрпропаганду щодо своїх європейських і американських колег».

«Ми можемо створити цілу мережу блогів і блогерів, навчити людей грамотно відповідати в таких блогах. Також можемо вести мовлення на телебаченні для спеціалізованої аудиторії – росіян, які живуть в Україні, в Німеччині, Бельгії, Швейцарії, жителів арабських країн, Китаю та Південно-Східної Азії», – додав ведучий програми «Інформаційна війна» на телеканалі «Первый Крымский» Володимир Таран.

Секретар Сімферопольського міського відділення Компартії Росії Степан Кіскін зазначив, що зараз «необхідно проводити власну пропагандистську політику».

Оригінал матеріалу – на сайті «Крим.Реалії»

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG