Доступність посилання

logo-print
09 грудня 2016, Київ 06:05

Ситуація в Україні викликає почуття солідарності – посол Ізраїлю


Надзвичайний і повноважній посол держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські

Надзвичайний і повноважній посол держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські

В Ізраїлі армія називається народною, бо у кожній родині є ті, хто служить – Еліав Бєлоцерковські

Київ – Надзвичайний і повноважній посол держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські розповів Радіо Свобода про те, чому ізраїльтяни допомагають українцям. А також про досвід Ізраїлю, який може бути корисним для України.

Про підтримку армії

– В Ізраїлі армія називається народною, бо у кожній родині є ті, хто служить. Служба в армії – це своєрідна школа, яку проходять усі молоді ізраїльтяни, чоловіки й жінки. Це час виховання патріотизму, покращення освіти й здобуття професії.

Протягом усього цього часу людям надається психологічна підтримка

В Ізраїлі дуже добре відпрацьована система допомоги солдатам, які постраждали під час бойових дій чи несення служби. Схожу допомогу отримують і люди, які травмувалися в аваріях. Спочатку поранені й травмовані потрапляють до лікарні, де їм максимально намагаються зберегти здоров’я. Потім людина переходить в реабілітаційний центр, де продовжує отримувати процедури й відновлюється. Протягом усього цього часу людям надається психологічна підтримка, психологічна допомога.

Про боротьбу з корупцією

– В Ізраїлі ми не стикалися з серйозними випадками корупції. Бюрократія розуміє, що її завдання – допомагати людям. Боротьба з корупцією – це завжди справа всього народу.

Про запобіжники проти «мілітаризації» політичної системи

– В Ізраїлі армія підпорядковується уряду й відокремлена від політики. Той, хто закінчує військову службу, стає членом громадянського суспільства.


Про допомогу Україні

– Я думаю, що в Ізраїлі краще, аніж в інших місцях, розуміють, що зараз переживає Україна, і тому хочуть допомогти.

Допомога йде не тільки через посольство, а головним чином через громадян Ізраїлю – вихідців з України. Їх більше, ніж півмільйона. На майже 8,5 мільйонів населення півмільйона – це багато.

Але я думаю, що ситуація в Україні викликає почуття жалю й солідарності і у тих, хто не так знайомий з Україною, але розуміє, що тут відбувається, через власний досвід.

Зараз ізраїльські лікарі передають свій досвід українським колегам, які працюють у так звані зоні АТО. Ми привозимо фахівців і організовуємо курси, щоб передати унікальний досвід ізраїльських медиків.

Є два курси: для медсестр і для керівного складу госпіталів з невідкладною медичною допомогою. Ми намагаємося передати наші знання, наші стандарти. Курсі абсолютно безкоштовні.

В Ізраїлі велика кількість людей живе у районах, які постійно перебувають під загрозою початку воєнних дій, є люди, які живуть у самій зоні бойових дій. Наші фахівці діляться напрацюваннями

Так само організовується передача досвіду з психологічної допомоги, і не лише бійцям АТО, а й цивільним, які отримали травматичний досвід. В Ізраїлі велика кількість людей живе у районах, які постійно перебувають під загрозою початку воєнних дій, є люди, які живуть у самій зоні бойових дій. Наші фахівці діляться своїми напрацюваннями і у цій сфері. Ізраїльські психологи вже провели 12 тренінгів для українських колег у різних містах України.

Про головний принцип стійкості

– Про головний досвід Ізраїлю чудово сказав 9-й президент Ізраїлю Шимон Перес тут, у Києві, на форумі YES. Це певного роду мудрість цієї людини, яка пережила усю історію держави Ізраїль – від створення до сьогоднішнього дня. Головне – працювати, вчитися і мріяти. Я справді переконаний, що реалізація мрії і реалізація потенціалу кожної людини – найбільш важлива мета. Необхідно, щоб держава створювала умови, щоб кожна людина могла реалізувати себе.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG