Доступність посилання

ТОП новини

«Кулуарщина» («СХЕМИ» | ВИПУСК №76)


Також у випуску: Матіоса викликають у Раду прозвітувати про справу «рюкзаків Авакова» | Котвіцький – третій на відео про рюкзаки | Банкір із шостим чуттям

«Кулуарщина»

У вівторок вся країна була прикута до екранів телевізорів - там показували реаліті-шоу під назвою «Відставка прем’єр-міністра». Кулю в лоб Арсенію Яценюку мав випустити саме парламент – після заслуховування звіту уряду реформаторів. Цим подіям передувала ціла низка гучних політичних заяв, викриттів та взаємних обвинувачень, однак в останній – вирішальний – момент у Раді банально забракло голосів.

Народні депутати одразу назвали події 16 лютого спланованою та вміло зрежисованою виставою, підготовленою та погодженю на найвищому рівні – між Петром Порошенко та Арсенієм Яценюком. За лаштунками цієї вистави – підтримка олігархів, зрада політичних соратників та підкилимні домовленості між людьми, які ще вчора були затятими ворогами.

Про те, як готувалася відставка уряду і хто брав участь у перемовинах напередодні, – у сюжеті Сергія Андрушка.


Матіоса викликають у Раду прозвітувати про справу «рюкзаків Авакова»

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заперечує будь-яку причетність своєї родини до корупції в МВС. Робить він це навіть після появи, здавалося б, очевидних доказів – відеозапису розмови про державну закупівлю рюкзаків для потреб МВС між людиною, схожою на його сина Олександра, та особою, схожою на екс-заступника міністра – Сергія Чеботаря. Про це відео, чому воно може бути справжнім та як кваліфікується подібний злочин ми розповіли у минулій програмі. Про реакцію на резонансне викриття – дивіться далі.

Котвіцький – третій на відео про рюкзаки

Журналісти програми «Схеми» розпізнали ще одну особу на відео з міліцейського кабінету екс-заступника Авакова Чеботаря. В об’єктив камер оперативного спостережння втрапив народний депутат від «Народного фронту» Ігор Котвіцький.

Банкір із шостим чуттям

«Банкір із шостим відчуттям» та «покупець банків номер один» – так називали Миколу Лагуна, екс-власника «Дельта Банку», ще два-три роки тому. За часів Януковича, Лагун активно скуповував банки: «Омегу», «Астру» та «Кредитпромбанк».

Але під час банківської кризи імперія Лагуна луснула наче мильна бульбашка. Один за одним його банки було визнано проблемними, згодом туди зайшли тимчасові адміністратори, і тепер три з чотирьох фінансових установ – у стані ліквідації.

Банкрутству деяких банків передувала низка цікавих подій. Про це далі – у розслідуванні Катерини Каплюк.

  • Зображення 16x9

    Олександр Чорновалов

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2015 року. Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми. Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та Першого суспільного). Маю економічну освіту. З 2005 по 2014 рік працював в щотижневій газеті «Комерсант-Україна», пройшов шлях від журналіста до редактора відділу. Призер і номінант багаточисленних журналістських конкурсів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG