Доступність посилання

logo-print
26 Березень 2017, Київ 04:35

В «антиукраїнській» діяльності депутати міськради Сум підозрюють своїх колег


Намети для збору підписів проти перейменування вулиць міста Суми

Намети для збору підписів проти перейменування вулиць міста Суми

Міськрада просить СБУ перевірити на сепаратизм депутатів «Опоблоку». Ті відкидають обвинувачення

Суми – Сумські депутати звернулись до СБУ з проханням перевірити на предмет сепаратизму діяльність місцевих представників «Опозиційного блоку» братів Ігоря та Юрія Перепек. Доказом їх нібито «антиукраїнської» позиції вважають публікації у соцмережах та акцію зі збору підписів проти перейменування вулиць в обласному центрі. Натоміть екс-регіонали Перепеки називають такі звернення розправою, спростовують усі звинувачення, а докази вважають надуманими.

Сумська міськрада звернулась до СБУ з проханням перевірити діяльність своїх колег – депутатів від «Опозиційного блоку» Ігоря та Юрія Перепек – на предмет сепаратизму, починаючи з весни 2014 року. Такий запит депутата від фракції «За Україну!» Володимира Чепіка підтримали 32 з 33 присутніх депутата.

Розміщуються інтерв’ю депутатів від «Опозиційного блоку», основними тезами якого є начебто утиски російськомовного населення в регіоні та безпідставна декомунізація, яка, буцімто, обурює більшу частину міста

«Коментарі братів Перепек оперативно висвітлюються в соціальних мережах на сторінках терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР». Розміщуються інтерв’ю депутатів від «Опозиційного блоку», основними тезами якого є начебто утиски російськомовного населення в регіоні та безпідставна декомунізація, яка, буцімто, обурює більшу частину міста. Це відверта антиукраїнська, антидержавницька політика ригівських недобитків», – зазначив у своєму виступі депутат.

Свою доповідь Володимир Чепік супроводжував презентацією зі скріншотами публікацій братів Перепек у соціальних мережах.

«Хтось рот відкрив проти того, що з чим він не згоден – значить він проти України?!»

Окрему увагу він приділив акції зі збору підписів проти перейменування вулиць, яку ініціював «Опозиційний блок». Перші такі намети з’явились у Сумах 28 лютого. Громадські активісти, опоненти «Опоблоку», розбирали ці намети.

Один з активістів – голова організації «Молодий народний рух» Андрій Рибалко впевнений, що акція спрямована на дестабілізацію ситуації у Сумах та для «картинки» російським виданням. Зібрані підписи не мають жодного юридичного підґрунтя, стверджував Андрій Рибалко.

Жодного юридичного сенсу збору цих підписів не було. Єдиний мотив – це контакт із людьми, для того, щоб «підігріти» якісь настрої, посіяти сумніви і вкинути якусь дезінформацію

«Неможливо перевірити автентичність цих підписів, тому що немає зворотного зв’язку з людьми, які підписувались. Не вказується ані номер телефону, ані адреси. Тобто це можуть бути вигадані прізвища і вигадані підписи. Ці документи не можуть мати будь-якої юридичної сили і не можуть бути подані до суду. Тому жодного юридичного сенсу збору цих підписів не було. Єдиний мотив – це контакт із людьми, для того, щоб «підігріти» якісь настрої, посіяти сумніви і вкинути якусь дезінформацію», – говорить Андрій Рибалко.

Натомість брати Перепеки всі звинувачення на свою адресу спростовують. Мовляв, це помста за те, що вони написали заяви у поліцію щодо пошкодження наметів. Юрій Перепека вважає, що не слухати незадоволених перейменуванням – це і є антиукраїнська діяльність.

Щоб перекинути з хворої голови на здорову, вони спробували звинуватити, що хтось там проти України

«За статтею «хуліганство» відкрито провадження. І вони для того, щоб перекинути з хворої голови на здорову, вони спробували звинуватити, що хтось там проти України. Та діти аплікацію краще зроблять, ніж вони там наліпили. Хтось рот відкрив проти того, з чим він не згоден – значить він проти України?! Я вважаю це неправильно», – сказав Юрій Перепека.

Наразі СБУ збирає пояснення учасників розбирання наметів, чи було хуліганство і вивчає звинувачення на адресу депутатів «Опозиційного блоку» в «антиукраїнської» діяльності.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG