Доступність посилання

logo-print
28 Лютий 2017, Київ 05:36

Тимошенко, найімовіріше, увійде в коаліцію – Березовець


Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко виступає під час засідання Верховної Ради. Київ, 29 березня 2016 року

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко виступає під час засідання Верховної Ради. Київ, 29 березня 2016 року

«Поки інші кажуть про шкоду дочасних виборів, вона їх почала; ви справді думали, що вона хотітиме лише кілька міністрів?» – Таран

Київ – У Верховній Раді «Блок Порошенка», «Батьківщина» і «Народний фронт» спробували провести установчі збори коаліції. Це – уже, власне, початок процедури створення нової більшості, заявили переговорники. Вони планували вийти із зустрічі з конкретними принципами функціонування нового союзу, а вже за тиждень мати готову угоду та урядовий кадровий пакет.

​Початок написання коаліційної угоди вже до вечора, позачергове засідання Ради наступного вівторка і – новий уряд. Таку схему до початку коаліційних зборів змалювали у «Народному фронті». Всю підготовчу роботу мали б завершити за тиждень, спрогнозував голова фракції Максим Бурбак.

Максим Бурбак

Максим Бурбак

Маємо цей тиждень для напрацювання всіх пакетів і наступного вівторка – позачергове засідання Верховної Ради

«Там ми повинні затвердити склад коаліції, обговорити принципи співпраці наших фракцій у рамках коаліції та, врешті-решт, почати роботу над написанням коаліційної угоди (чи додатку до коаліційної угоди, тому що в діючій угоді багато пунктів уже було виконано). По-друге, сформувати програму уряду і склад Кабінету міністрів. Маємо цей тиждень для напрацювання всіх пакетів і наступного вівторка – позачергове засідання Верховної Ради», ­– сказав Бурбак.

Саме вівторок фігурував тому, що коаліціанти розраховували у неділю й понеділок провести консультації із президентом – наступні 4 дні його не буде в країні, Порошенко летить до США. Проте замість того, щоб опівдні розпочинати установчі збори коаліції, «Блок Порошенка» іде на довгу нараду фракції: він отримав нові вимоги від «Батьківщини» щодо списку законів, за умов ухвалення яких та згодна входити до коаліції.

Наша умова – спочатку голосуємо пакет законопроектів, а після того створюємо коаліцію. Але не навпаки

«Ми залишаємось у переговорах. Але наша умова – спочатку голосуємо пакет законопроектів, які врегульовують ситуацію в країні, а після того створюємо коаліцію. Але не навпаки», – заявила Юлія Тимошенко. У її списку – кілька законопроектів щодо соціальних стандартів, малого бізнесу, тарифів і аграрної сфери.

Проте політолог Тарас Березовець вважає, що входження «Батьківщини» до більшості – питання, вирішене ще від вечора понеділка, коли лідери фракцій збирались у Петра Порошенка.


Тимошенко все одно вийде з коаліції восени або й раніше – експерт

Поки інші кажуть про шкоду дочасних виборів, вона їх почала. А ви справді думали, що вона хотітиме лише кілька міністрів?

Натомість політичний аналітик Сергій Таран вважає вимоги лідера «Батьківщини» початком передвиборчої кампанії після її майбутнього виходу з коаліції. «Це може статися, наприклад, восени, у період традиційного політичного загострення, а може й раніше – все буде залежати від актуальних рейтингів. Поки інші кажуть про шкоду дочасних виборів, вона їх почала. А ви справді думали, що вона хотітиме лише кілька міністрів?» – написав він на своїй фейсбук-сторінці.

Олег Ляшко

Олег Ляшко

Зрештою, «Блок Порошенка», «Народний фронт» і «Батьківщина» за зачиненими дверима все ж таки зібрали установчі збори, де домовилися створити робочу групу з розробки коаліційних законопроектів. Радикальна партія в тому, що мало стати установчими зборами, участі не брала.

У Олега Ляшка є свій список законопроектів, згоди на які він вимагає, щоб увійти до коаліції, плюс кадрові вимоги: відставка ЦВК, шістьох суддів Конституційного суду, голови Нацбанку тощо.

«Ось наші вимоги, але, на жаль, потенційні партнери по коаліції їх не підтримали. Тому я вчора президенту публічно сказав: ми залишаємось в опозиції, якщо ви не задовольняєте наші вимоги, ми не будемо брати участь у формуванні коаліції», – сказав Ляшко.

Краще, щоб коаліція була більше, ніж із двох фракцій – Сюмар

Вікторія Сюмар

Вікторія Сюмар

У Верховній Раді не відкидають варіанту, що БПП і «Народний фронт» можуть взагалі створити коаліцію «на двох» – за рахунок входження позафракційних депутатів до складу цих фракцій. У «Народному фронті», щоправда, констатують, що з цим до них жоден депутат поки не звертався.

Депутат Вікторія Сюмар називає коаліцію БПП-«Народний фронт» неідеальним, але можливим варіантом.

Це неідеальний варіант, ми прекрасно розуміємо, що у нас можуть бути проблеми з голосуванням, хотілося б, щоб нас було більше в коаліції

«Ми це ще не розглядали і рішення не ухвалювали, це неідеальний варіант, тому що ми знаємо, що є проблеми з дисципліною народних депутатів, і ми прекрасно розуміємо, що у нас можуть бути проблеми з голосуванням ледь не за кожне питання. Тому хотілося б, щоб нас було більше в коаліції», – зазначила депутат.

Вікторія Сюмар усе ж таки не виключає приєднання до коаліційних переговорів Радикальної партії і вважає, що переговори ітимуть як із «Батьківщиною», так і з силою Ляшка. А голова парламенту Володимир Гройсман заявив, що вважає цілком можливим розширення коаліції до чотирьох-п’яти фракцій.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG