Доступність посилання

logo-print
24 Березень 2017, Київ 20:01

Путіна запитали про Україну


Президент Росії Володимир Путін після щорічної «Прямої лінії». Москва, 14 квітня 2016 року

Президент Росії Володимир Путін після щорічної «Прямої лінії». Москва, 14 квітня 2016 року

На прямій лінії президента Росії пролунали питання про новий український уряд, мінські домовленості і Надію Савченко

Президент Росії Володимир Путін 14 квітня провів традиційну щорічну «Пряму лінію. Він спілкувався з росіянами протягом 3 годин 40 хвилин. Серед 80 запитань, на які встиг відповісти російський президент були і ті, що стосувалися України.

Велика частина запитань Володимиру Путіну стосувалася життя росіян і економічного стану їхньої країни. Але все ж і міжнародні теми були порушені. У тому числі російський президент торкнувся нинішніх подій в Україні і, зокрема, прокоментував голосування у Верховній Раді щодо уряду.


«Я сподіваюся, що новий уряд зробить висновки з того, що відбувалося останнім часом, буде діяти прагматично, в інтересах народу, свого власного народу, а не керуючись якимись фобіями, або на догоду якимось іноземним структурам», – сказав російський президент.

Схід справа тонка

Торкнувся Путін і теми Донбасу. Тут його турбота стосувалася безпеки жителів українського регіону та дотримання їхніх прав.

«Я постараюсь бути дуже акуратним, тим не менше, є речі, які є очевидними. Їхня очевидність у наступному: найважливішим і першим у вирішенні усіх цих проблем на південному сході України є питання політичного характеру. Треба, щоб люди, які живуть на цих територіях, почували себе у безпеці, і щоб вони розуміли, що у них є цивілізовані сучасні права, на які вони мають право», – сказав Путін.

Російський президент заявив, що Україна має провести конституційну реформу, яка б передбачала «особливий статус Донбасу», а також ухвалити закон про амністію для учасників конфлікту на сході України.

Путін про Донбас: «Навіщо торочити кожен раз, що ми повинні щось виконати?»

Президент Росії також стверджує, що Росія виконує Мінські угоди, і закликає Захід вплинути на київських партнерів, щоб і вони дотримувалися домовленостей.

«Якщо і українська влада, і наші партнери в ЄС і США все таки хочуть, щоб ми пройшли цей шлях і досягли результатів, треба працювати зі своїми партнерами в Києві. А там і президент, і прем’єр, колишній і майбутній, і вся опозиція пов’язана з західними державами, ну то повпливайте на них. Навіщо торочити кожен раз, що ми повинні щось виконати? Все, що ми повинні були виконати, ми виконали», – сказав Путін під час «прямої лінії» 14 квітня.

Елемент обряду

Дмитро Орєшкін

Дмитро Орєшкін

Російський політолог Дмитро Орєшкін вважає, що слова Путіна про мінські угоди цілком вписуються у пікеровку між двома країнами.

«Договір є, але виконаний він не буде. Але основне завдання він виконав. Встановилася лінія розділу де-факто, яку де-юре не визнає ні та, ні інша сторона. Але немає ресурсів наступати ні у тих, ні в цих. Розмови про взаємне невиконання – це елемент обряду. Воєнні дії, гаряча фаза – зупинена, лінія розділу існує, через кордон літають взаємні звинувачення. Сецесія відбулася», – зазначив Орєшкін.

В контакті

Серед інших пролунало запитання і про можливий обмін українського військовослужбовця, народного депутата України Надії Савченко, засудженої у Росії до 22 років ув'язнення, яка зараз тримає сухе голодування. Путін відповів на нього досить коротко.

«Ми в контакті з цього питання з керівництвом України. Наші партнери знають нашу позицію і в таких питаннях краще не забігати вперед», – сказав президент Росії.

Сім’я і друзі

Не оминули увагою росіяни і недавній панамський офшорний скандал. Володимир Путін сказав, що автори розслідування «наводять тінь на тин», а з приводу свого друга, згаданого в Панамському досьє, відповів у властивій йому манері.

«Мені і в голову не могло прийти, що Сергій Павлович Ролдугін, про якого йде мова, міг додуматися, щоб всі зароблені гроші направити на придбання музичних інструментів, – сказав він. – У нас ще в Росії можна уявити собі хабар у вигляді песенят хортів, але щоб скрипками та віолончелями, я щось такого не чув. І ось ці діячі, вони потрапили пальцем в небо, а може і в якесь інше місце несподівано для себе».

Володимир Путін зізнався росіянам, що використовує нецензурну лексику щодо себе самого, сказав, що і він і його колишня дружина своїм нинішнім життям задоволені.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG