Доступність посилання

30 Березень 2017, Київ 12:39

Обама пояснив, чому США підтримують українців


Президент США Барак Обама під час виступув Афінах. 16 листопада 2016 року

Президент США Барак Обама під час виступув Афінах. 16 листопада 2016 року

Президент США Барак Обама заявив, що попри розбіжності у поглядах з обраним майбутнім президентом Дональдом Трампом, він прагне до плавного переходу влади. Про це Обама сказав у четвер під час виступу в столиці Греції Афінах. «Наступний американський президент і я не могли бути більш різними», – прокоментував нинішній господар Білого дому, але додав: «американська демократія більша, аніж будь-яка одна людина».

Барак Обама, який сказав днем раніше, що перемога Дональда Трампа стала можливою частково через економічну невизначеність, підозрілість еліт і побоювання з приводу глобалізації, також говорив про силу демократії, яка може бути забезпечена тільки в разі, якщо громадяни не відчувають себе кинутими в глобалізованому світі.

Ось чому люди за залізною завісою виходили в знак солідарності і зруйнували ту стіну, і приєдналися до великого союзу демократій. Ось чому сьогодні ми підтримуємо право українців обирати свою власну долю

«Ось чому народи – від американців до африканців, азійців – скинули ярмо колоніалізму. Ось чому люди за залізною завісою виходили в знак солідарності і зруйнували ту стіну, приєдналися до великого союзу демократій. Ось чому сьогодні ми підтримуємо право українців обирати свою власну долю», – заявив президент Обама, згадавши також співпрацю США «з тунісцями і народом М’янми, коли вони роблять історичні переходи до демократії». За словами Барака Обами, це було його зовнішньою політикою під час президентства.

США підтримують НАТО – незважаючи на партійні симпатії президента

В Америці прихильність до трансатлантичного альянсу пережила вже сім десятиліть – чи то при демократичній, чи республіканській адміністрації – це зобов’язання залишатиметься й надалі, як і наше договірне зобов’язання захищати кожного союзника

Обама зазначив, що тісніша економічна й технологічна інтеграція по всій земній кулі підняла рівень життя, і що світ колективно ніколи не був багатшим, а люди краще освіченими, здоровими і менш жорстокими, ніж сьогодні, однак він наголосив на темі безпеки.

«Більше демократії – це добре для людей у світі, але це також добре для нашої національної безпеки, тому близькі друзі Америки є демократичними. Ось чому ми стоїмо разом у НАТО – як у союзі демократій. В останні роки ми зробили історичні інвестиції в НАТО, збільшили американську присутність у Європі. І сьогодні НАТО – найбільший альянс у світі – сильний і підготовлений, як ніколи раніше», – заявив Обама і висловив переконання: «...так само, як в Америці прихильність до трансатлантичного альянсу пережила вже сім десятиліть – чи то при демократичній, чи республіканській адміністрації – це зобов’язання залишатиметься й надалі, як і наше договірне зобов’язання захищати кожного союзника».

Президент США Барак Обама під час виступув Афінах

Президент США Барак Обама під час виступув Афінах

У виступі Обама говорив про важливість демократії, незважаючи на її складність.

В багатонаціональному, багаторасовому, полікультурному суспільстві, такому як Сполучені Штати – демократія може бути особливо складною. Повірте – я це знаю

«Політики, як правило, непопулярні в демократичних країнах, незалежно від партії, оскільки – за визначенням демократій – ви не отримаєте сто відсотків того, що ви хочете, це вимагає компромісу. Вінстон Черчилль виголосив знамениту фразу, що демократія є найгіршою формою правління, за винятком всіх інших. А в багатонаціональному, багаторасовому, полікультурному суспільстві, такому як Сполучені Штати, демократія може бути особливо складною. Повірте, я це знаю», – сказав Обама, викликавши бурхливу підтримку присутніх у залі культурного центру Ставроса Ніахоса в Афінах.

Виступ Обами в столиці Греції – один із пунктів останнього закордонного турне Барака Обами як президента США. Вже увечері в середу він прибув у Берлін, де запланована його зустріч з канцлером Ангелою Меркель.

Потім американський президент вирушить до Перу на саміт Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Він планує повернутися до Вашингтона 19 листопада.

  • 16x9 Image

    Людмила Ваннек

    На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможець міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редактор і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні», «Свобода за тиждень», випусків новин. Багато працює над рекламою передач.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG