Доступність посилання

ТОП новини

Політичний ризик


Політичний ризик

Прага, 18 грудня 2001 – Якщо у альпініста є значна доля ризику під час підкорення будь-якої гірської вершини, а у необхідністі багаторазового страхування гірських спортсменів на даху світу-Джомолунґмі, і сумніватися не доводиться, то що тоді говорити про політичний ризик партій і окремих вождів, котрі ризикують з кожним політичним гаслом, з кожним новим політичним союзником, котрий може наблизити їх до поразки на виборах. Як тут бути зі страховкою, що немає нічого спільного із альпіністським спорядженням…

Звичайно, гроші відіграють не останню роль у політичних іграх але й вони далеко не завжди допомагають уникнути фіаско партіям чи політикам, котрі балансують у політичному казіно суспільства на грані сміливості та авантюризму. Більше того, практика останніх років в Україні показала, що великі гроші часто гублять політиків і навіть цілі політичні клани, наприклад – дніпропетровський…

Зрозуміло, що кожна партія і кожен блок прагне одного - набрати якмога більше голосів для формування потужнього крила в законодавчому органі країни, а ще краще - сформувати на підставі виборів парламентську більшість. Що лише не вчиниш заради цієї політичної мети, на який тільки ризик, у зв’язку з мріями про політичну вікторію, не йдуть партії та вожді…Наприклад, у пошуках загальнонаціональної платформи деякі блоки залучають до своїх рядів і східних, і південних, і центристів, і ультраправих, ну просто у виборців в очах рябіє, коли вони намагаються розібратися у цій політично-територіальній палітрі…Але чи допоможе така «всеїдність» політичного блоку подолати непевність свого становища, коли з одного боку – успіх на якомусь етапі очевидний, з іншого – намагання підсилитися відхиляє і програмну мету, і виборців та збільшує можливість поразки. Компроміси з мораллю і чистотою ідеології закінчуються в політиці, як правило – фіаско і воно настає не обов’язково на виборах, а саме тоді, коли необхідно реалізовувати продекларовані ідеї…

Гроші і компроміси з мораллю – це сьогодні чи не головні фактори політичних ризиків на тлі українського політичного простору. Звідси й піар, й брудні технології, й розколи та політичні перекинчики… Що ж тоді бідному простому виборцю робити. Де-хто вважає, що якраз значну долю тих 30-40 відсотків, що не йдуть на вибори, становить найраціональніша частина людей, котрі розуміють весь авантюризм нинішніх політичних ігор. Але всю шкоду від політичних ризиків за межами людської етики й моралі навіть підрахувати важко, не кажучи вже про величезний суспільний ризик – ризик соціального вибуху. Бо захоплення політичними авантюрами часто веде можновладців до повного забуття інтересів народу, а це – чи не найбільший з усіх відомих політичних ризиків для суспільства…

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG