Доступність посилання

ТОП новини

Міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер назвав промову Буша на засіданні генеральної асамблеї ООН „чіткою та однозначною“


Міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер назвав промову Буша на засіданні генеральної асамблеї ООН „чіткою та однозначною“

Берлін, 13 вересня 2002 - Він зауважив, що Буш наголосив на особливій відповідальності, яка лежить на Раді безпеки ООН за розв'язання іракської проблеми. На думку глави зовнішньополітичного відомства Німеччини, Саддам Хусейн отримав ще один шанс виконати резолюцію ООН і таким чином відвернути трагедію від своєї країни. Тим часом у Німеччині, де через тиждень мають відбутися парламентські вибори, іракська тема опанувала передвиборну боротьбу.

Під час останнього перед парламентськими виборами засідання Бундестагу мало йтися про бюджет країни на наступний рік. Однак цього разу про фінанси ніхто навіть не згадав. Цю тему депутати з різних політичних таборів використали лише як привід для того, щоб в останнє перед виборами звести в пленарному залі одне з одним рахунки. Дебати відкрили нинішній канцлер Німеччини, соціал-демократ Герхард Шрьодер, та його головний суперник на виборах, кандидат на посаду глави уряду від християнських партій Едмунд Штойбер. Баварський прем'єр цього разу знову закинув уряду бездіяльність з огляду на складну ситуацію на ринку праці. Але найбільше його турбувало іракське питання. І це зрозуміло, адже після того, як Шрьодер однозначно виступив проти участі Німеччини у військовій операції проти Іраку, популярність соціал-демократів різко зросла, а в лавах християнських партій запанувала паніка. Тому свій виступ Штойбер почав критикою на адресу Шрьодера, що той зловживає темою Ірак. Він зауважив, що ще ніхто не пропонував Німеччині брати участь у новій війні в Перській затоці і тому така різка реакція канцлера була абсолютно недоречною. До цієї критики приєднався і лідер лібералів Гідо Вестервеллє. Він зробив докір канцлеру за те, що той так і не обговорив іракське питання ані з генеральним секретарем ООН, ані з президентом США. Шредер досить спокійно сприйняв таку критику. Він не став виправдовуватися, а, навпаки, ще раз підтвердив, що під його керівництвом Німеччина не братиме участь у збройній інтервенції в Ірак. Промову свого головного політичного суперника Штойбера Шрьодер назвав „сумішшю безпорадності та агресивності“. „Пан Штойбер можливо й хотів би бути канцлером, але він не здатний до цього“, - зауважив Шрьодер.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG