Доступність посилання

22 жовтня 2016, Київ 08:36

Сценарні прогнози щодо шансів на перемогу у випадку проведення другого туру президентських виборів.Дані досліджень. проведених соціологічною службою Центра Разумкова в період з жовтня 2003 р. по червнь 2004 р.; у кожному дослідженні опитано понад 2000 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Похибка вибірки кожного дослідження - 2.3%.

Результати соціологічного моніторингу громадської думки (листопад 2003р. - червень 2004р.) свідчать, що сьогодні, по-перше, найвищі шанси на вихід до другого туру виборів мають В.Ющенко та В.Янукович; по-друге, В.Ющенко має найвищі шанси на перемогу - у випадку виходу до другого туру як В.Януковича, так і будь-якого іншого кандидата.

Станом на початок червня 2004р., за лідера "Нашої України" готові проголосувати 37% громадян, за В.Януковича - 27%. При цьому, у другому турі за В.Ющенка готові проголосувати 64% виборців Ю.Тимошенко (тобто тих, хто голосував за неї у першому турі), 37% - О.Мороза і 12% - П.Симоненка. За В.Януковича-близько 26% виборців П.Симоненка, 13% - О.Мороза, 9% - Ю.Тимошенко.

Якщо до другого туру виходять П.Симоненко і В.Ющенко - перемагає В.Ющенко. За нього проголосують близько 40% виборців; за П.Симоненка - 18%. У цьому випадку за В.Ющенка проголосують виборців Ю.Тимошенко, 34% - О.Мороза, В.Януковича. За П.Симоненка-близько 25% виборців О.Мороза, 15% - В.Януковича.

Якщо до другого туру виходять П.Симоненко і В.Янукович - перемагає В.Янукович. За нього готові віддати голоси 30% громадян, за П.Симоненка - 18%. При цьому В.Янукович отримає 13% голосів виборців О.Мороза, 14% - Ю.Тимошенко, 17% - В.Ющенка. За П.Симоненка віддадуть голоси майже 28% виборців О.Мороза, 17% - Ю.Тимошенко, майже 9% - В.Ющенка.

О.Мороз має шанси увійти до другого туру, якщо його висуне єдиним кандидатом коаліція "Нашої України", БЮТ і СПУ. Тоді його суперником буде В.Янукович, який і виграє вибори, отримавши 31% голосів проти 22%, відданих за О.Мороза. Прем''єр отримає 25% голосів виборців П.Симоненка, 16% - Ю.Тимошенко, 13% - В.Ющенка. Лідер СПУ - 35% голосів виборців П.Симоненка, 36% - Ю.Тимошенко, 29% - В.Ющенка.

Вийти до другого туру разом з В.Ющенком О.Мороз міг би лише тоді, якби його висунули єдиним кандидатом СПУ і КПУ, а кандидатура В.Януковича була б знята напередодні голосування. У такій малоймовірній ситуації переміг би В.Ющенко - отримавши 37% голосів проти близько 18%, відданих за О.Мороза. За лідера "Нашої України" проголосували б 64% виборців Ю.Тимошенко, 16% - В.Януковича, 12% - П.Симоненка. За лідера СПУ - близько 8% виборців Ю.Тимошенко, 19% - В.Януковича, 38% - П.Симоненка.

Наведені дані свідчать про близькість електорату, з одного боку, В.Януковича і П.Симоненка, з іншого - В.Ющенка, Ю.Тимошенко і О.Мороза. Примітно, що у випадку виходу до другого туру, П.Симоненко може розраховувати на 28% голосів прихильників СПУ, а О.Мороз - на 38% голосів прихильників КПУ.

Таблиці

Таблиця 1. Якщо до другого туру президентських виборів вийдуть В.Ющенко та В.Янукович, за кого Ви проголосуєте? (% опитаних)


Таблиця 2. Якщо до другого туру президентських виборів вийдуть В.Ющенко та П.Симоненко, за кого Ви проголосуєте? (% опитаних)


Таблиця 3. Якщо до другого туру президентських виборів вийдуть В.Ющенко та О.Мороз, за кого Ви проголосуєте? (% опитаних)


Таблиця 4. Якщо до другого туру президентських виборів вийдуть В.Янукович та О.Мороз, за кого Ви проголосуєте? (% опитаних)


Таблиця 5. Якщо до другого туру президентських виборів вийдуть В.Янукович та П.Симоненко, за кого Ви проголосуєте? (% опитаних)


Таблиця 6. Якщо до другого туру президентських виборів вийдуть В.Ющенко та В.Янукович, за кого Ви проголосуєте, по регіонах? (% опитаних)


В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG