Доступність посилання

logo-print
23 Лютий 2017, Київ 21:20

Про випадки крадіжок з багажу пасажирів в аеропортах Америки.


Юрій Дулерайн

Нью-Йорк, 20 вересня 2004 - Адміністрація транспортної безпеки Сполучених Штатів погодилася виплатити 1,5 мільйона доларів відшкодування тисячам пасажирів авіаліній, в яких протягом останніх вісімнадцяти місяців з багажу зникали коштовні речі в аеропортах.

Перевірку в американських аеропортах посилили після нападу на Нью-Йорк і Вашингтон три роки тому, коли ісламські терористи, озброєні ножами, захопили пасажирські авіалайнери і перетворили їх на бомби. Відтак, багаж почали перевіряти не лише працівники службовці самих авіакомпаній, а й федеральні агенти, причому перевіряють усе абсолютно.

Можуть запропонувати зняти черевики, ремінець витягти зі штанів, вмикнути лаптопа, аби переконатися, що це справді комп”ютер, а не вибуховий пристрій, не дадуть вам тримати при собі нічого колючого чи гострого. Не те що ножа – манікюрних ножиць або пінцета не дозволять. А крім того, кожну валізу або рюкзак чи торбину на коліщатках, котрі ви здаєте у багаж, пропустять через рентген, а можуть і відкрити для перевірки.

За такого жосткого контрольного режиму, як вважають, навіть муха не залетить на борт авіалайнера без належної перевірки.

Ну, то муха, може й не залетить, одначе, речі з перевіреного багажу вилітають, зникають таємничим чином. Втім, таємниці тут великої нема, бо раніше якщо у вантажника липкі пальці,то він, перевозячи багаж, міг на ходу схопити що небудь з бічної кишені валізки – навмання.

Інша справа – коли багаж розкриваають і порпаються в ньому. В одного чоловіка зник костюм від Армані. Яка вже там бічна кишеня. У дописах, котрі публікують солідні газети, такі як “The New York Times i USA Today”, пасажири скаржаться, що зникають коштовні речі: комп”ютери, годинники, дизайнерський одяг , дорогоцінності, гроші. Ролф Рузвелт з Нью-Йорка пише, що він, часто літаючи у справах бізнесу, помітив, що в нього що не рейс - меншає костюмних сорочок. Дайєн Снелл з міста Сіеттл, у якої з валізки поцупили шовкову білизну, відправила обуреного листа Томові Ріджу, міністрові внутрішньої безпеки, чиї службовці перевіряють багаж.

“Пане Рідж, що ви зробили з моїми штанцями?” У Герба Елмена з багажу вкрали годинник “Ролекс”, точніше, дешеву підробку, куплену в Китаї за 2 долари. Вкрали, бо виглядав, як справжній. “Уявляю, як він спробує того “Ролекса” продати”,- сміється Елмен. Але зовсім не смішно тому ж таки міністрові Ріджу. За останні 3 місяці понад 20 службовців було звинувачено у крадіжках під час перевірки багажу у Нью-Йорку, Новому Орлеані і Форт Лодердейл, Флорида.

Тиждень тому внаслідок тривалої поліцейської операції було схоплено на гарячому чотирьох федеральних службовців, які перевіряли валізи в нью-йоркських аеропортах ім. Кеннеді та Ла Гуардіа. Уряд погодився виплатити компенсацію 15 тисячам пасажирів. Припадає десь по 100 доларів на особу. Але проблема залишається.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG